Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju


Stole123

Preporučene objave

Moj otac zeli samnom (svojim sinom) skolpiti ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju u zamjenu mi daje svoju nekretninu - stan . Zanima me dali nakon sklapanja spomenutog ugovora postajem iskljucivi vlasnik te dali drugi  sin iz prvog braka  mog oca moze osporavati taj ugovor  nakon njegove smrti  i dali mu po zakonu pripada  nuzni dio ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Stole123 je napisao:

Moj otac zeli samnom (svojim sinom) skolpiti ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju u zamjenu mi daje svoju nekretninu - stan . Zanima me dali nakon sklapanja spomenutog ugovora postajem iskljucivi vlasnik

Možete upisati vlasništvo, time formalno postajete vlasnik.

Ali ne nužno isključivi vlasnik.

Ugovor o uzdržavanju je definiran kao napralni pravni posao, gdje se uzdržavanje daje u zamjenu za imovinu. 

Ako ste u braku ili sa brakom izjednačenoj zajednici, vaša supruga bi bila vanknjižni vlasnik pola tako stečene imovine, jer je bračna stečevina definirana kao imovina stečena radom spružnika za trajanja zajednice.

Prije 9 minuta, Stole123 je napisao:

te dali drugi  sin iz prvog braka  mog oca moze osporavati taj ugovor  nakon njegove smrti  i dali mu po zakonu pripada  nuzni dio ? 

Ne bi imao pravo tražiti nužni dio. 

Bilo koji ugovor uvijek se može na sudu osporavati. Ali u praksi je takav ugovor jako teško osporiti, gotovo nemoguće ga je osporiti ako se osoba davatelj uzdržavanja bar u nekoj značajnoj mjeri brinula o primatelju uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija