Jump to content

kaznena prijava zbog ne placanja alimentacije


tom ford

Preporučene objave

Postovani,

2010 godine dobivam poziv na sud i saznajem da sam otac sina rodjenog 2005 godine.Bivsa cura je bila malo nestabilna ja isto mlad pa jedan put govorila je da je dijete moje,jedan put od susjeda i tako dalje.Veza je pukla ja sam otisao u inostranstvo a sud je 2012 godine odredio da sam na ime alimentacije duzan 42000 kn i mjesecno da uplacujem cca 1200,00 kn.Ne ponosim se ali nisam uplatio niti kune,sto zbog okolnosti sto zbog vlastite gluposti.Godine prosle,nekidan poziv sa ODO-a?Angaziram odvjetnika(najveca pogreska) koji me opalio momacki na crno,bolje da sam ih dao ostecenoj koji mi daje savjet u suradnji s odvjetnikom  ostecene i pripremi mi izvansudsku nagodbu i to u iznosu od godine djeteta puta 1200,00 kn mjesecno!!!??Kontaktiram drugog odvjetnika koji me savjetuje da istu NE POTPIS UJEM i ne ovjeravam.Tvrdi da ona nikako nema utjecaj na sud i da dorh nece odbaciti kaznenu prijavu?Takodjer mi govori da se kaznena prijava odnosi na period od 2016 godine do danas i da ja moram iskljucivo postupat po sudskoj odluci?Pitanje je slijedece.Zasto se kaznenaj prijava odnosi na protekle 4 godine a ne na cijeli period?Takodjer napominjem da sam neki dan jednokratno uplatio cca 53.000,00 kn da smanjim dug a sad mi odvjetnik(drugi)govori da sam gotovo isplatio period za koji me se tereti u kaznenoj prijavi i da nastavim placati mjesecne anuitete do presude suda a nagodbu da bacim u kos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , tom ford je napisao:

Zasto se kaznenaj prijava odnosi na protekle 4 godine a ne na cijeli period?

Kad je podnesena kaznena prijava?

prije 17 sati , tom ford je napisao:

Takodjer napominjem da sam neki dan jednokratno uplatio cca 53.000,00 kn da smanjim dug a sad mi odvjetnik(drugi)govori da sam gotovo isplatio period za koji me se tereti u kaznenoj prijavi i da nastavim placati mjesecne anuitete do presude suda a nagodbu da bacim u kos.

Mišljenja sam da Vam ispravno savjetuje. Plaćajte redovno mjesečne obveze, a u skladu sa mogućnostima podmirujte preostali dug.

prije 17 sati , tom ford je napisao:

Ne ponosim se ali nisam uplatio niti kune,sto zbog okolnosti sto zbog vlastite gluposti

Osim obveze koje imate na ime uzdržavanja, planirate li tražiti susrete i viđanja sa Vašim djetetom, a na koja imate pravo kako dijete, tako i Vi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Kad je podnesena kaznena prijava?

Mišljenja sam da Vam ispravno savjetuje. Plaćajte redovno mjesečne obveze, a u skladu sa mogućnostima podmirujte preostali dug.

Osim obveze koje imate na ime uzdržavanja, planirate li tražiti susrete i viđanja sa Vašim djetetom, a na koja imate pravo kako dijete, tako i Vi?

Pozdrav

 

kaznena prijava je podnesena ove godine u veljaci

 

Malo glupo ali ja imam dvoje djece a za ovo sam saznao kad je imao 5 godina,krivica majke.Cak sam javio sudu u parnicnom postupku da ne zelim zajednicko skrbnistvo.Napominjem da sam period za koji me se kazneno tereti platio cca 65% jednokratno jer ne znam izracunat kamatu.Racunao sam 1100 kn puta 53 mjeseca i dosao do cca 70000 kn.Zapravo zanimalo me zasto me odvjetnik ukoliko nije u dosluhu s odvj.ostecene zastupao na moju stetu i nije vidio da se radi o periodu po kaznenoj prijavi za 4 godine vec dogovara nagodbu za gotovo 15 godina unazad i govori kako je to extra dogovorio jer ne moram platit kamate😁.Bez obzira na sve i ja gledam da sta ne moram platit da ne platim a mjesecne anuitete rjesavam poslije kaznene prijave uredno.

 

jos jednom zahvaljujem svima

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Na 19. 07. 2020. at 13:05, Borbena7 je napisao:

Kad je podnesena kaznena prijava?

Mišljenja sam da Vam ispravno savjetuje. Plaćajte redovno mjesečne obveze, a u skladu sa mogućnostima podmirujte preostali dug.

Osim obveze koje imate na ime uzdržavanja, planirate li tražiti susrete i viđanja sa Vašim djetetom, a na koja imate pravo kako dijete, tako i Vi?

pozdrav,

 

Samo da javim da sam slucajno saznao da je kaznena prijava odbacena jos u kolovozu prosle godine...nitko me nije obavijestio.U medjuvremenu trazio sam obnovu postupka u parnicnom dijelu postupka u vezi skrbnistva...mjesecne anuitete placam redovito cak i nesto vise s obzirom da je problem sto isti uplacujem u eurima.Zanima me drugo?S obzirom da ja stvarno ne znam da lì sam otac kako i mogu li traziti obnovu postupka i u dijelu utvrdjivanja istog?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, tom ford je napisao:

.U medjuvremenu trazio sam obnovu postupka u parnicnom dijelu postupka u vezi skrbnistva

Na što mislite pod obnovom postupka? I što tražite u tom novom sporu?

prije 1 sat, tom ford je napisao:

S obzirom da ja stvarno ne znam da lì sam otac kako i mogu li traziti obnovu postupka i u dijelu utvrdjivanja istog?

Na koji način je uopće utvrđeno da jeste otac? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Na što mislite pod obnovom postupka? I što tražite u tom novom sporu?

Zajednicko skrbnistvo ukoliko sam otac i koliko je to moguce s obzirom da pricamo o osobi od gotovo 17 godina.

Na koji način je uopće utvrđeno da jeste otac? 

Presudom Opcinskog suda ali nikada DNK analiza nije obavljena na koju sam bio uredno pozivan.Motiv odbacaja kaznene prijave ne znam jer sam tek neki dan zamolio tajnistvo ODO da mi ga dostavi postom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, tom ford je napisao:

Zajednicko skrbnistvo ukoliko sam otac i koliko je to moguce s obzirom da pricamo o osobi od gotovo 17 godina

Vjerojatno imate zajedničko skrbništvo, osim ako Vam nije oduzeta roditeljska skrb?

prije 8 minuta, tom ford je napisao:

Presudom Opcinskog suda ali nikada DNK analiza nije obavljena na koju sam bio uredno pozivan.

A što kaže obrazloženje presude? Jeste li se žalili na tu odluku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Vjerojatno imate zajedničko skrbništvo, osim ako Vam nije oduzeta roditeljska skrb?

Presudom Opcinskog suda lani dodijeljena je majci.Ja nisam prisustvovao nikada niti jednoj raspravi jer ne zivim u RH,slucajno sam dosao do iste i zalio se na nju.Ona je zatrazila samostalnu skrb kako ja nisam dostupan zbog izrade dokumenata i ne znam cega jos...

A što kaže obrazloženje presude? Jeste li se žalili na tu odluku?

Mislim da da ali zaboravio sam sad,🤦

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija