Jump to content

Oduzimanje prometne i tablica


davor1973

Preporučene objave

Naime,14.07.2020. policajac me zaustavio na skuteru.Skuter je imao plačeno osiguranje,imao sam kacigu i nisam bio pod utjecajem alkohola,ali sam bio neregistriran.Policajac mi je rekao da se ne smijem voziti neregistriran i da se tolerira par dana nakon isteka tehničke ispravnosti (u mome slučaju prometna je istekla 07.06.2020).Piše mi kaznu u iznosu od 2tk,uzima prometnu i skida mi tablicu.Međutim,pokušavam objasniti da sam na putu mehaničaru koji me je naručio 14.07. i da prije nisam mogao doći na red jer je mehaničar bio na godišnjem i zatrpan poslom.E sad,mogao sam otići drugom mehaničaru ali nisam želio,HAK me tražio 500kn da me preveze do mehaničara,a susjed koji ima prikolicu nije bio siguran da je ispravno skuter voziti u prikolici koja nije predviđena za prijevoz mopeda i motocikla.Odlučio sam kako jesam i sada sam tu gdje jesam.

Kaznu nisam platio i očekujem prekršajnu prijavu.Da li ima smisla pisati žalbu pozivajući se na mehaničara koji je spreman svjedočiti da sam bio naručen 14.07.2020.,i da li od suda mogu tražiti plačanje kazne na rate.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se zove ta kazna što ti je napisao?Izdao je prekršajni nalog ili je izdao obavijest o podnošenju optuženog prijedloga.Ili je samo u blok napisao podatke pa će papire poslije poslat doma?

Ma baš briga sud za mehaničara i kad te je naručio.

Na susjedovu prikolicu može skuter samo mora bit dobro učvršćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Kako se zove ta kazna što ti je napisao?Izdao je prekršajni nalog ili je izdao obavijest o podnošenju optuženog prijedloga.Ili je samo u blok napisao podatke pa će papire poslije poslat doma?

Ma baš briga sud za mehaničara i kad te je naručio.

Na susjedovu prikolicu može skuter samo mora bit dobro učvršćen.

Od policajca sam dobio potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta,uplatnicu na državni proračun i obavijest o počinjenom prekršaju.Kaznu nisam platio ni na licu mjesta, kao ni za tri dana kada bi iznos bio pola izrečene kazne, jer nemam novce.Pri dnu te obavijesti o počinjenom prekršaju piše:

Ako u roku od tri dana ne dostavi dokaz o izvršenoj uplati Policijska postaja će protiv okrivljenika pokrenuti prekršajni postupak izdavanjem obaveznog prekršajnog naloga.

Kada dobijem prekršajni nalog ima li smisla pisati prigovor Priznanje prekršaja i prigovaranje na visinu/težinu sankcije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Žalio se i danas dobio odgovor Prekršajnog suda.Zakasnio sam sa predajom prigovora jedan dan i odbijen sam.Međutim,u rješenju ne piše rok za plačanje kazne,a ja kaznu mogu platiti sa prvim u mjesecu,odnosno sljedeči četvrtak.Koji je rok plačanje kazne nakon dobijenog,odnosno zaprimljenog rješenja Prekršajnog suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija