Jump to content

Darovni ugovor i poništenje istog


Lilywashere

Preporučene objave

Da, uvijek mogu pokušati, a koliko će uspjeti u sporu to je već druga priča. Načelno, ugovor o darovanju se može pobijati iz općih razloga nevaljanosti ugovora, te ga majka može i opozvati temeljem posebnih razloga koji su propisani za ovu vrstu ugovora, a to je nezahvalnost daroprimca i osiromašenje darovatelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Da, uvijek mogu pokušati, a koliko će uspjeti u sporu to je već druga priča. 

Kakvi su ishodi takvih sporova kod nas? Nikad do sad nisam čuo da je itko to i pokušao. 

 

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

... a to je nezahvalnost daroprimca i osiromašenje darovatelja.

Jel se ispituje zbog čega je došlo do osiromašenja? 

 

 

Dakle, dokle je majka živa moja obitelj i ja smo na skliskom terenu, možemo živjeti u neizvjesnosti kad će se ona sjetiti osporavati darovni ugovor? 

Kuću smo u protekle dvije godine od kako sam upisan kao vlasnik renovirali i uložili više od 100 tisuća kuna, neki radovi su još u tijeku. Ima li smisla nastavljati s renovacijom? 

Majka je prilikom darovanja živjela u drugom gradu, bila udana... U međuvremenu se rastala (više propalih brakova i izvanbračnih zajednica kroz život) i vratila se te sam za nju kupio manju kuću u kojoj sad živi. Dakle, zbrinuta je, ima krov nad glavom, plaćene režije.. Na nagovor moje braće koji su od nje također darovnim ugovorom dobili zemljišta sad prijeti poništenjem darovnog ugovora i traži uzdržavanje isključivo od mene iako nas je troje braće. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija