Jump to content

ovrha po zadužnici


gaga-gaga

Preporučene objave

vjerovnik / ovrhovoditelj ima založno pravo na nekretninama i pokretninama po izdatom kreditu trgovačkom društvu u stečaju., odnosno u tijeku je rasprodaja nekretnina i pokretnina u stečajnom postupku U isto vrijeme je upotrijebio  i drugo sredstvo osiguranja, odnosno  zahtjev za ovrhu na novčanim sredstvima vlasnika firme, po ZADUŽNICI za isti kredit. Pošto pravno sredstvo ne postoji na Zahtjev za izravnu naplatu putem FINA-e,  što se može poduzeti, te ima li navedeno pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete po čl. 210. Ovršnog zakona tražiti odgodu pljenidbe i prijenosa i proglašenje nedopuštenosti pljenidbe i prijenosa, sve u roku od 60 dana od početka izvršenja izravne naplate. Međutim, ne znam s kojim argumentima, jedino činjenicom da se ovrhovoditelj već namiruje u stečajnom postupku. No osobna zadužnica je drugo sredstvo naplate, koje ovrhovoditelj ima pravo upotrijebiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo su, česta pitanja - jer smatraju, da se radi o - dvostrukoj naplati - što zakonom nije dozvoljeno - vjerovnik, , ako ide na ovrhu računa - istovremeno ne može i na imovinu, tek kad povuče zahtjev za ovrhom računa, može iči na ovrhu - Imovine.
Ali, ponta je u tome, da je Zadužnica Pravne osobe, jedno, a zadužnica, na Osobno ime - kao Fizičke osobe, drugo.
Tako, da vjerovnik ima na izboru, više načina naplate - u isto vrijeme - npr. - na Osobnu imovinu Vlasnika firme i na račun Firme, ili , obratno - kad se realizira neki kredit, mnogi nisu ni svjesni, šta su sve potpisali, kao garanciju, povrata kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, frenki zg je napisao:

Ovo su, česta pitanja - jer smatraju, da se radi o - dvostrukoj naplati - što zakonom nije dozvoljeno - vjerovnik, , ako ide na ovrhu računa - istovremeno ne može i na imovinu, tek kad povuče zahtjev za ovrhom računa, može iči na ovrhu - Imovine.
Ali, ponta je u tome, da je Zadužnica Pravne osobe, jedno, a zadužnica, na Osobno ime - kao Fizičke osobe, drugo.
Tako, da vjerovnik ima na izboru, više načina naplate - u isto vrijeme - npr. - na Osobnu imovinu Vlasnika firme i na račun Firme, ili , obratno - kad se realizira neki kredit, mnogi nisu ni svjesni, šta su sve potpisali, kao garanciju, povrata kredita.

Zahvaljujem na odgovoru i sve mi je jasnija situacija.

No molim samo još jedno razmatranje na već opisanu situaciju. Zadužnica koja tereti mene je nenaplativa, obzirom na dugotrajni teret po računu na koji primam minimalnu mirovinu, a druge imovine nemam. No moj sin, koji je osnivač firme, zaposlen, kod privatnika,  kojega se tereti osobnom zadužnicom te mu je trajno ugrožena egzistencija nije sudionik kreditnog plasmana niti je kriv što kredit nije vraćen. MOJE PITANJE GLASI :  dal i je ispravno i učinkovito njegovo pravo da u dokaznom sudskom postupku utvrdi krivce i uzroke radi kojih kredit njegove firme nije otplaćen, a njemu se nanosi izravna i nepopravljiva materijalna šteta  koju su uzrokovali štetnici .  KREDITOR, KORISNIK KREDITA ( odgovorna osoba - ja kao direktor)  CREDO BANKA (kao posrednik realizacije kredita)  STEČAJNI UPRAVITELJ ( koji nije koristio stečano pravo firme za otpis kredita po ODLUCI kreditora 2019. godine )  mISLIM DA JE TO JEDINI NAČIN DA ZAŠTITI SEBE OD ŠTETE ZA KOJU NIJE KRIV.

Molim mišljenje i odgovor.

 da tuži kreditora, , korisnika kredita koji je potpisao kredit ( mene)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vas Sin, bi morao podnjeti Tužbu, protiv - Vas, kao Direktora - Stećajnog Upravitelja i Credo - Banku, , kao posrednika - s dokazom, da je Potraživanje po Kreditu, Ništavno, - po odluci Kreditora, o otpisu Potraživanja po navedenom Kreditu.
Naravno, ako se sve poklapa - vremenski - što znači, da u vrijeme pokretanja Stečaja - Firma nije imala Dugovanje po navedenom Kreditu - jer je isti - Otpisan prije pokretanja Stečajnog postupka - tu bi, uz Dokumentaciju o Otpisu Kredita, trebao ubacti, kao Svjedoka - određenu Osobu iz - Banke Kreditora - mislim, da ima smisla, ali, ponavljam - sve treba dobro provjeriti, - vrijeme Otpisa i vrijeme pokretanja Stečajnog postupka - ako je Kredit - Otpisan - ne bi se smio nači u stavci - Dugovanja Firme na dan xx - xx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gaga-gaga je napisao:

MOJE PITANJE GLASI :  dal i je ispravno i učinkovito njegovo pravo da u dokaznom sudskom postupku utvrdi krivce i uzroke radi kojih kredit njegove firme nije otplaćen, a njemu se nanosi izravna i nepopravljiva materijalna šteta  koju su uzrokovali štetnici .  KREDITOR, KORISNIK KREDITA ( odgovorna osoba - ja kao direktor)  CREDO BANKA (kao posrednik realizacije kredita)  STEČAJNI UPRAVITELJ ( koji nije koristio stečano pravo firme za otpis kredita po ODLUCI kreditora 2019. godine )  mISLIM DA JE TO JEDINI NAČIN DA ZAŠTITI SEBE OD ŠTETE ZA KOJU NIJE KRIV.

Molim mišljenje i odgovor.

 da tuži kreditora, , korisnika kredita koji je potpisao kredit ( mene)

Ne vidim što će time dobiti, niti kako će time onemogućiti ovrhu protiv sebe: ugovori o kreditu su solemnizirani, on ih je sam potpisao pri zdravoj pameti, i potpuno svjestan što potpisuje. Banka je dala kredit za koji je mislila da je siguran, nerizičan plasman, prema kriterijima koji su vrijedili u vrijeme sklapanja ugovora. Stečajni upravitelj ne može otpisati ništa, a i to što bi on otpisao glavnom dužniku, ne znači ništa za umanjenje obveze jamca. Vidite čl. 114. Zakona o obveznim odnosima, koji kaže da smanjenje obveze glavnog dužnika u stečajnom postupku ne povlači za sobom i odgovarajuće smanjenje jamčeve obveze, te jamac odgovara vjerovniku za cijeli iznos. Jedino što je banka trebala učiniti jest da se prijavi u stečajni postupak protiv stečajnog dužnika sa svojom tražbinom, jer u protivnom odgovara jamcu za štetu koju bi on zbog toga pretrpio (naprimjer, da se banka imala šansu naplatiti u stečaju, a nije to iskoristila, već je odmah išla na jamca).

Jedino kad bi se, kao što kaže frenki, utvrdilo da je cijeli ugovor o kreditu bio ništetan, tada bi kreditor morao vratiti ono što je primio na ime ispunjenja ugovora, a on to ne bi mogao, pa bi opet sve morao vratiti jamac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija