Jump to content

Ovrha


Adacta adacta

Preporučene objave

Pozdrav 

Imam pitanje, a čini mi se da bi Borbena mogla poučiti pravni ljek.;)

Čovjek uzeo kredit i nasanjkao nas jamce i nijednu uplatu nije platio i naravno došla obavjest da banka prekida ugovor i kasnije doslo rješenje od suda kojim ta banka traži potraživanje od jamaca, ukupno 2 jamca solidarna. Kredit je uzet 1998 na 1999g. 1999 je došlo rješenje ovršno od opčinskog suda, mislim na pokretnine i nekretninu nemogu se sjetiti točno ili na plaču nebi se sjetio sada. No ja tada nisam radio uopće ni primao nigdje plaću uredno rješenja od suda su dolazila da če pljenit doma u kasno noči itd. No skužili su da nemam ništa i na sudu sam popunio da nemam ništa svoje i to se vuklo godinama i nikad se nisu naplatili od mene. I da napomenem da sam prigovor odmah dao po prvom rješenju sa suda i sud ga je zaprimio i imam potvrdu od 1999g , naravno sud nije odgovarao na moj prigovor i to se povlačilo do tam 2006, kad su mi zablokirali račun sudskim putem ne Finom. Račun je bio zablokiran skoro 2 godine novce nisu skinuli, i ja do suda da vidim o čemu se radi kad ono sutkinja nije dala da se novci prebace jer je prigovor uložen i još nije dat odgovor, ništa ja kod jednog pravnika on napiše na 2 papira tam nešto nema naslova a postupa se kao da ima odmah odblokirati i vratiti novce jamcu bez da se itko obavjesti. Do tada su prebacili već spis na drugi broj zato je pisao na 2 papira za jedan Ovrvr i jedan Ovrpl. Ja u banku kad ono odblokirano i novci na raspolaganju. Da napomenem nitko me nije obavjestio da ova sutkinja to radi (ali hvala joj) i nitko me nije obavjestio je račzn odblokiran. I odma  se banka žali županijskom sudu da to nije točno povrjeđena prava O. Z. nikada nisu zaprimili moj prigovor itd. I županijski donese u njihovu korist i vrati opet na opčinski  i naredi tam da idu u korist banke. No ta ista sutkinja odbacuje županijski jer je prigovor dan i nije odgovoreno i stavlja slučaj IZVAN SNAGE.to je bilo tam 2007-2009.

Mir i tišina do 01.2019g. Gdje ovrhovoditelj banka predaje sudu prjedlog za promjenu predmeta i sredstva ovrhe na novčanim sredstvima. 

1 Pravomočnim i ovršnim rješenjem o ovrsi sa Opčinskog suda broj taj i taj iz 1999g.,naloženo je da dužnici podmire dugovanja prema vjerovniku zajedno sa kamatama i ostalim.

Dokaz- preslika rješenja opčinskog suda o ovrsi iz 1999g.

Eto moj problem, a pitanje je dali banka može uputiti prjedlog za promjenu sredstava kada su oni več traženi 2007g ali im nije uspjelo. Da napomenem sud je sada dao Fini!! rješenje i oni su me u 2 mjesecu 2019 zablokirali.

I dali je banka išla sada  nezakonski tj.,, lažno predstavljati spis iz 1999g. A taj spis je famozna sutkinja stavila izvan snage i taj spis ima oznaku adacta. 

Napiminjem da je spis jako debel prvo je bio Ovrv pa je prebačen na Ovrpl sve na Opčinskom u Zagrebu, stavlja se izvan  snage  i oznaku poslje  ima Adacta!! mene za ništa neobavještavaju niko! 

Do 01.2019 kada mi pokušava nešto uručiti Opčinski sud u Novom Zagrebu. 

A to je ono gore navedeno gdje se banka pokušava naplatiti promjenom ovrhe na istu koja je bila prije novčana! I na rješenje koji oni pišu da je pravomočno od 1999g a tada je dan moj prigovor i sve se stavlja izvan snage i spis ima oznaku Adacta! 

Molio bih za koju pozitivnu informaciju 

Sory za dugi spis ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ovdje nešto ne štima. Ako je uložen prigovor i predmet je u odnosu na Vas stavljen izvan snage, te se upućuje na rješavanje u parnici, odakle onda ovršna isprava za Finu i kako je okončan postupak po prigovoru (ako je okončan)?

Nije okončan, na prigovor sud nije odgovorio, 2007 se stavlja izvan snage jer se banka žalila županijskom ali se vrača na opčinski i stavlja se izvan snage. I nakon nekog vremena spis ima oznaku Adacta. Tek 2019 banka na sasvim drugom opčinskom sudu predaje zahtjev za promjenu na novčanim sredstvima po pravomočnom rješenje iz 1999g!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Sud je odgovorio na prigovor sa rješenjem kojim ovrhu stavlja izvan snage. Da li je po žalbi županijski sud potvrdio ovo prvostupanjsko rješenje? Ako je, za taj spis kažete da je a/a?

Na prigovor nije još odgovoreno, sud je stavio izvan snage, jer po žalbi ovrhovoditelja županijski predlaže u korist ovrhovoditelha i da opčinski ponovno razmotri no on automatski stavlja izvan snage. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Adacta adacta je napisao:

Na prigovor nije još odgovoreno, sud je stavio izvan snage, jer po žalbi ovrhovoditelja županijski predlaže u korist ovrhovoditelha i da opčinski ponovno razmotri no on automatski stavlja izvan snage. 

Sud na prigovor odgovar rješenjem o stavljanju ovrhe izvan snage i to je valjana odluka na prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Sud na prigovor odgovar rješenjem o stavljanju ovrhe izvan snage i to je valjana odluka na prigovor.

Ne ne ne, cjelo vrjeme se vuko taj prigovor i po spisima se vidi da je pisano :prigovor je dan 1999g još nije odgovoreno do danas, predlaže se provođenje redovnog postupka : (do danas to je bilo tam 2005) (citiram što piše u spisu), i nakon pokušaja zapljene na novčanim stedstvima tam 2005-2008  sud nedaje novce ali račun je i dalhe zablokiran skoro dvije godine, a mene o ničemu što se dešva nitko neobavještava. Tako ja odem jednom u sud da vidim šta je to tamo i vidim to u spisu da se oni prepucavaju i ja napišem dopis sudu da trpim štetu da ču tužit sud da rješenje o ovršnosti nije postalo pravomočno što i sam sud govori o tome. I opčinski usvaja moj prjedlog ali se banka žali županijskom na to moje rješenje gdje je odblokiralo sredstva i županijski u korist banke vrača na opčinski i opčinski neispravlja u korist bsnke po županijskom rješenju nego stavlja izvan snage

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I tamo negdje 2010 izvidim spis i piše adacta. Od tada kada su odblokirali moj račun ništa se nije dešavalo do 2019 kada žele promjenu sredstava na novčanoj tražbini i to po 1 rješenju od 1999g. Kako kada to rješenje nije postalo pravomočno. I s time više neznam jeli oni kriivi prjedlog daju sudu i šta je s time stavljanjem izvan snage i jeli može proći zastara. Napiminjem da sud nikoga nije pozivao na parnicupo nojim saznanjima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Adacta adacta je napisao:

Ne ne ne, cjelo vrjeme se vuko taj prigovor i po spisima se vidi da je pisano :prigovor je dan 1999g još nije odgovoreno do danas, predlaže se provođenje redovnog postupka : (do danas to je bilo tam 2005) (citiram što piše u spisu), i nakon pokušaja zapljene na novčanim stedstvima tam 2005-2008  sud nedaje novce ali račun je i dalhe zablokiran skoro dvije godine, a mene o ničemu što se dešva nitko neobavještava. Tako ja odem jednom u sud da vidim šta je to tamo i vidim to u spisu da se oni prepucavaju i ja napišem dopis sudu da trpim štetu da ču tužit sud da rješenje o ovršnosti nije postalo pravomočno što i sam sud govori o tome. I opčinski usvaja moj prjedlog ali se banka žali županijskom na to moje rješenje gdje je odblokiralo sredstva i županijski u korist banke vrača na opčinski i opčinski neispravlja u korist bsnke po županijskom rješenju nego stavlja izvan snage

Uz najbolju volju nemoguće mi je pratiti Vaše objave. 

Tko što predlaže; zapljena je nemoguća bez ovršne isprave, a ako nije odlučeno o prigovoru tada nema ovršne isprave, a ovdje ispada po toj blokadi da je ipak ima; rješenje o ovršnosti da nije postalo pravomoćno?!; Vi ćete tužiti sud na temelju čega?;  kako općinski sud usvaja Vaš prijedlog, na koji način?; "na to moje rješenje" što pak ovo znači, kakvo rješenje ovršenika?!...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Borbena7 je napisao:

Uz najbolju volju nemoguće mi je pratiti Vaše objave. 

Tko što predlaže; zapljena je nemoguća bez ovršne isprave, a ako nije odlučeno o prigovoru tada nema ovršne isprave, a ovdje ispada po toj blokadi da je ipak ima; rješenje o ovršnosti da nije postalo pravomoćno?!; Vi ćete tužiti sud na temelju čega?;  kako općinski sud usvaja Vaš prijedlog, na koji način?; "na to moje rješenje" što pak ovo znači, kakvo rješenje ovršenika?!...

 

Pa čitam ti iz sudskog spisa sve je jasno, 1999g je pokrenut ovršni prjedlog na koj sam ja dao prigovor i nikad na to nije odgovoreno što i sam taj sud potvrđuje i citira to i to čak dvije sutkinje izjavljuju, zašto je zablokiran skoro 2 godine a  sredstva nisu prebačena zato što sud izjavljuje prigovor je dan na koji još nije  odgovoren. I na to ja pišem neznam sad il  žalba il dopis il nešto takvo i to predajem na urudžbeni  i u tome stoji :ovršnog naslova nema a postupa se kao da postoji, to  je protuzakonito i neistinito trpim štetu itd itd tužit ču itd itd , tražim hitno odblokirati račun  i to je i tako bilo. Moje pitanje je bilo šta je s time stavljanjem izvan snage šta se time dobiva parnice nije bilo šta je s prigovorom banka po istoj ovrsi traži opet blokadu i dobila je preko fine zablokirali su mi  žalba je uložena, još ništa čeka se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija