Jump to content

Ovrha iz 1999g


lugano

Preporučene objave

molim savjet, 

6.8.2020 zaprimila sam omot od Općinskog suda u Splitu  kojem je preslik prijedloga za donošenje rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave datuma zaprimljenog u sudu 20.4.1999g.(od HT hrv telekomunikacije), 

na 3. str. u tablici naplata troška Ovrhovoditelju i ispod piše Rješenje o ovrsi  datuma 12.05.1999 i nečitak potpis suca(nije imenovan).

Isčitala sam na ovom forumu da zastara nastaje 10g (ako je mirovanje i neaktivnost suda i ovrhovoditelja) ja  nzn kako da saznam da li je bilo kakvog pokretanja.

U pisarnici ovršnoj mi je rečeno da je iz 1999 god i da je pokrenuto ponovno 2020,g,

 te da kontaktiram ured Hanžeković i da mi ne moze dalje dat inform. (ako nazovem može li to biti priznavanje duga?)

Na Fini sam kao odblokirana (uvjeti Covida-19). 

Da li da se pozovem na tu zastaru od 10 g trebam li pisati neke čl OZ-a i treba li naglasiti da i sada za vrijeme mirovanja ovrha je učinjen  neki propust (tipa da nisu smjeli dostavljati)

Unaprijed hvala na odvojenom vremenu.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Druge ovrhe nemaju veze sa ovim rješenjem o ovrsi. Ako ste sada tek zaprimili rješenje o ovrsi iz '99, nema zastare jer zastara teče od pravomoćnosti, a ovo rješenje još uvijek nije pravomoćno.

nemaju. ako je ovo rješenje mirovalo 20 godina moze li neki otpis dugovanja.

ako ulozim prigovor protiv rješenja , prijedlog se smatra tužbom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor ima smisla, ako imate opravdani razlog. U protivnom se upuštate u daljnji postupaka, a što Vas može samo dodatno koštati. Trebali bi napraviti uvid u spis i provjeriti, je li ovrhovoditelj u vremenskom razdoblju od 3.8.2017. pa do 3.11.2017. podnio bilo kakav podnesak s kojim predlaže nastavak postupka, odnosno je li za to vrijeme bio pasivan. Ovo navodim, jer bi mogla biti osnova za prigovor i kasnije obustavu postupka po sili zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija