Jump to content

EOS Matrix poslao izvansudsku ovrhu zbog duga jednog zaposlenika


vamius

Preporučene objave

Danas mi EOS Matrix poslao izvansudsku ovrhu odnosno rješenje (kako oni tvrde) o dugu prema Tele2 kojeg jedan moj zaposlenik ima. Zaposlenik priznaje da ima neki dug od oko 500kn kojeg nikad nije platio iz nekih osobnih razloga. Međutim, je li stvarno moguće da oni sad ovrše moju firmu zbog duga kojeg ima zaposlenik?

Ima li tko kakvog iskustva ili informacija o tome što je najbolje napraviti u ovoj situaciji?

1. platiti dug zaposlenika uz cjelokupan iznos kojeg traže (dakle dug prema Tele2 + javnobiljeznicki troskovi + kamate i sve ostalo)
2. ispuniti upitnik kojeg je EOS Matrix poslao na poleđini
3. ne napraviti apsolutno ništa i čekati eventualno neko sudsko rješenje

WhatsApp Image 2020-08-12 at 13.10.20.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužni ste postupiti po zaprimljenom dopisu, ako ste uz njega dobili pravomoćno i ovršno rješenje o ovrsi (original ili ovjerena kopija). Ovdje se ne pozivate Vi kao poslodavac da podmirite dug ovršenika kao radnika, već se pozivate da kao poslodavac provedete prisilnu naplatu preko plaće ovršenika, odnosno svoga zaposlenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ovo je administrativna ovrha na placu zaposlenika koja se vrsi ispred svih onih ovrha koje provodi FINA.
EOS Matrix ce u ovom slucaju naplatiti svoj dug prije onih koji su svog dug trazili putem FINE. To mi bas zvuci malo nepravedno.
Zasto bi se onda itko isao naplacivati preko FINE ako moze direktno kod poslodavca (u slucaju gdje je osoba zaposlena)?

Dakle što se dešava ako ne postupim prema dopisu, EOS Matrix će putem FINE ovršiti moju tvrtku zbog duga zaposlenika ili kako onda dalje to ide?

uređeno: od vamius
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dani1 je napisao:

Kako Eos matrix može poslati neki dopis u firmu da se ovršuje plaća zaposlenika, ako za isti nije napavljena ovrha. Na svaku ovrhu se tuženik ukoliko želi može žaliti.  Da li ste vi dobili Ovršnu pravomoćnu ispravu?

U dopisu jasno piše da se dostavlja pravomoćno i ovršno rješenje na provedbu. Svaka ovrha se provodi na temelju ovršne isprave, a ne na temelju nikakvih dopisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

U dopisu jasno piše da se dostavlja pravomoćno i ovršno rješenje na provedbu. Svaka ovrha se provodi na temelju ovršne isprave, a ne na temelju nikakvih dopisa.

Imam iskustva od prije nekoliko godina gdje su pokušali preko dopisa da skidamo sa plaće jednom kolegi , sa nekakvom kopijom zadužnice i kopijom ovjerenom kod JB koja je dana banci, a ne njima...zato sam ovo napisala. Nazvala sam ih i lijepo im objasnila da to tako ne može ići i rekli su da zanemarimo dopis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, dani1 je napisao:

Imam iskustva od prije nekoliko godina gdje su pokušali preko dopisa da skidamo sa plaće jednom kolegi

Općepoznato je da se ovrha provodi temeljem ovršne isprave. Znači, dopis kao dopis nema baš nikakvu pravnu snagu bez ovršne isprave. A isprava kao isprva, treba biti u originalu ili ovjerenoj kopiji, jer je sve drugo rizično postupanje poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija