Jump to content

Prodaja stana, malodobno dijete


Rock_Star

Preporučene objave

Pozdrav, molila bih vašu pomoć oko jedne situacije po pitanju koje dobivam oprečna mišljenja, pa ne znam kako postupiti...

Imam malodobno dijete s kojim živim, njen tata i ja nikada nismo bili u braku, nikada nismo sudski rješavali skrbništvo, u redovnom su kontaktu. Nas dvije živimo u stanu s mojim novim partnerom, a koji smo dobile kroz darovni ugovor u suvlasništvo 50-50. Kako nam je stan malen, planiramo ga prodati i tim novcem kupiti veći (nemamo nikakav predugovor, za sada), prije svega kako bi ona dobila dodatnu sobu, pa me zanima, kako se rješava prodaja njenog dijela, s obzirom da je maloljetna? Rečeno mi je kako se pokreće izvanparnični postupak na sudu, ali da to može trajati mjesecima, možda i godinama, te da se zakazuju ročišta. Ima li itko kakva iskustva, kako to izgleda, koliko traje (ZG), te je li za takve slučajeve nužno angažirati odvjetnika? Na koji se način dokazuje razlog prodaje stana, ako još nemam kupoprodajni ugovor, ne znam ni kada ću ga imati jer mi za kupnju većim dijelom treba novac od ovog stana? Za stanom je velika potražnja, ali ne mogu ga prodati dok nemam tu suglasnost jer se budući vlasnik, pretpostavljam, ne bi mogao uknjižiti. Je li istina da dijete u tom slučaju mora imati udio u novom stanu? Tata je suglasan s prodajom.

Ima li itko kakve upute, ideju, kako početi i koje korake poduzeti?

Unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 101. Obiteljskog zakona Vam sve govori - podnijet ćete prijedlog radi odobrenja suda za otuđenje nekretnine kč. br. taj i taj, priložiti pisanu suglasnost drugog roditelja za prodaju, i to je to. Vjerojatno će biti ročište, na kojemu ćete biti saslušani Vi osobno kao predlagateljica, gdje ćete iznijeti opravdane razloge zbog kojih namjeravate otuđiti imovinu djeteta, i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Rock_Star je napisao:

Pozdrav, molila bih vašu pomoć oko jedne situacije po pitanju koje dobivam oprečna mišljenja, pa ne znam kako postupiti...

Imam malodobno dijete s kojim živim, njen tata i ja nikada nismo bili u braku, nikada nismo sudski rješavali skrbništvo, u redovnom su kontaktu. Nas dvije živimo u stanu s mojim novim partnerom, a koji smo dobile kroz darovni ugovor u suvlasništvo 50-50. Kako nam je stan malen, planiramo ga prodati i tim novcem kupiti veći (nemamo nikakav predugovor, za sada), prije svega kako bi ona dobila dodatnu sobu, pa me zanima, kako se rješava prodaja njenog dijela, s obzirom da je maloljetna? Rečeno mi je kako se pokreće izvanparnični postupak na sudu, ali da to može trajati mjesecima, možda i godinama, te da se zakazuju ročišta. Ima li itko kakva iskustva, kako to izgleda, koliko traje (ZG), te je li za takve slučajeve nužno angažirati odvjetnika? Na koji se način dokazuje razlog prodaje stana, ako još nemam kupoprodajni ugovor, ne znam ni kada ću ga imati jer mi za kupnju većim dijelom treba novac od ovog stana? Za stanom je velika potražnja, ali ne mogu ga prodati dok nemam tu suglasnost jer se budući vlasnik, pretpostavljam, ne bi mogao uknjižiti. Je li istina da dijete u tom slučaju mora imati udio u novom stanu? Tata je suglasan s prodajom.

Ima li itko kakve upute, ideju, kako početi i koje korake poduzeti?

Unaprijed hvala.

 

Radio istu stvar prije dvije godine...rijeseno sve unutar 30 dana...nisam imao predugovor za drugi stan i rijesenje suda doneseno je tako da sam doslovno usetao u banku i uz predhodnu najavu podigao gotovo cijeli iznos...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija