Jump to content

Odvjetnički troškovi u kaznenom postupku


mandarina3007

Preporučene objave

Pozdrav, 

potrebna mi je pomoć u tumačenju odvjetničke tarife, konkretno Tbr. 4. 1. koji se odnosi na troškove odvjetnika za izlazak na ročište u kaznenom postupku.

Naime, taj tarifni broj određuje broj bodova ovisno o predviđenoj kazni zatvora za kazneno djelo za koje se sudi, ali ne pojašnjava kako se određuje broj bodova kada se u istom kaznenom postupku sudi za kaznena djela u stjecaju. 

Koliko je u tom slučaju odvjetniku dopušteno naplatiti stranci za izlazak na ročište?

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sama Tarifa ne precizira slučaj stjecaja kaznenih djela niti je moguće povući analogiju sa nekim drugim postupcima u opisanom pogledu, po mom mišljenju, branitelj ima pravo potraživati troškove zastupanja zasebno za svako kazneno djelo.

Slobodno me demantira netko sa drugačijim saznanjima ili iskustvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je mišljenje da se ne određuje za svako djelo posebno, već prema djelu s najvećom zaprijećenom kaznom (ali to je samo iz prakse kaznenih sudaca u donošenju rješenja o troškovima). Za svaku sigurnost, Hrvatskoj odvjetničkoj komori se može postaviti upit za tumačenje ovog pitanja, koje će onda biti objavljeno u mišljenjima i tumačenjima Upravnog odbora HOK-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija