Jump to content

tužba radi utvrđivanja prava vlasništva


77punta

Preporučene objave

Molim savjet. Pripremam tužbu za utvrđivanje prava vlasništva na jednoj nekretnini koju je moja majka naslijedila od svog oca, a ja od svoje majke. U gruntovnici su još upisani, osim moje majke, i njena braća i sestre. Utužit ću njih , odnosno njihove nasljednike i to je sve ok, sve mi je jasno i pokriveno dokumentima.

Međutim u katastru su greškom upisani nasljednici djedova brata, kojih je puno i dosta njih u inozemstvu, što komplicira stvar.

Inače , u našoj općini, su česte takve greške, kod mene ovaj put sreća gruntovnica ok..

Moje pitanje:

1. je li ispravno i dovoljno da tužim samo osobe navedene u zemljišniku.

2. moram li uopće u tužbi prilagati posjedovni list i izvod iz katastra .

Unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje, tko je u posjedu nekretnine ,ako niste u posjedu slijedi Vam dugotrajan put kroz trnje hrvatskog pravosuđa ,minimalno 7-8 god. otprilike 20-25.000 eur za odvjetnika ,vještake , parnice ,etažiranje ,i pitanje dal Vam se neće dosuditi ,da oni koji su u posjedu su u dobroj vjeri " vlasnici ",ako i dobijete pravomoćnu sudsku presudu u današnjim uvjetima covid 19 , teško da dobijete svoju nekretninu i u istu uđete ,iz vlastitog iskustva ,sve je procjena sudca i na čijoj je strani, puno Sreće ?

?? muke po Mateju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , 77punta je napisao:

Osnov njihova upis je isključivo greška u katastru, što u mojoj dalmatinskoj općini nije rijetkost.

Inaće to su nasljednici djedova brata i ne polažu nikakvo pravo na tu nekretninu

Upit je bio glede gruntovnice

 

prije 3 sati , Matrix je napisao:

U gruntovnici su još upisani, osim moje majke, i njena braća i sestre

 

prije 2 sati , 77punta je napisao:

Osnov njihova upis je isključivo greška u katastru

Zašto bi se tužakali sa nasljednicima djedovog brata ako su oni upisani samo u katastru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja  i ne mislim tužiti osobe navedene u katastru.

Ipak smatram da iste , u opisnom dijelu tužbe, moram spomenuti i eventualno predložiti svjedočenje jednog od njih kako bi sve bilo čisto.

Nisam sigurna jel to potrebno, ali pošto nemam nikakvih problema s tom rodbinom, mišljenja sam da je i to bolje uključiti u tekstualni dio tužbe, naravno ne u prijedlog presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnov upisa je djedovo Rješenje o nasljeđivanju. Prema njegovoj oporuci pola sve imovine ostaje sinu, a ostala polovina se dijeli na sina i 2 kćeri. Tako da su sva djeca upisana na sve.

Oni su poslije  napravili Ugovor o diobi imovine po česticama zemlje i svi su stupili u posjed  pripadajuće im imovine.

Međutim Ugovor nije imao clausulu intabulandi, i kao takav nije bio pogodan za uknjižbu.

Obzirom da je sve to bilo  prije 50 godina , u međuvremenu svatko  je koristio svoje i nije pravno ništa riješavano, dočekalo mene , najlakši način mi je utužiti osobe s vlasničkog lista. Iste će se oglušiti i po pravomoćnoj presudi ću se uredno uknjižiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija