Jump to content

Darovni ugovor, odricanje prava vlasništva


mimozica05

Preporučene objave

prije 2 sati , mimozica05 je napisao:

brat i sestra koji bi se odrekli prava nasljedstva u moju korist?

Glede citiranog je nejasno čega da se odreknu u vašu korist kad do otvaranja nasljedstva nije ni došlo. 

 

prije 2 sati , mimozica05 je napisao:

Ili je sklapanjem samog darovnog ugovora to riješeno?

Riješeno za života darovateljice, no nakon njene smrti ostaje neizvjesno što će poduzimati ostali nasljednici, ovisno da li će darovanjem biti prikraćeni u svom nasljednom pravu. 

 

prije 2 sati , mimozica05 je napisao:

Kakva je točno procedura,

Sklopiti valjan ugovor i isti provesti u zemljišnim knjigama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav! Kod sklapanja darovnog ugovora ispostavilo se da 2 čestice nisu prenesene na moju majku. Pokrenuta je ponovno ostavinska rasprava te je majka dobila pravomoćno rješenje o vlasništvu. S tim rješenjem i darovnim ugovorom smo 8.10.2020. u gruntovnici predale prijedlog upisa vlasništva za moj upis vlasništva 1/ 1.Mene zanima zašto još uvijek nije na stranici prvosudje.hr vidljivo da je majka vlasnik ( već moj djed )? Da li će se taj dio preskočiti pa ću odmah ja biti upisana kao vlasnik? Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo mene opet sa gore navedenim zemljištima. Vlasništvo sam uspjela prenjeti. Novi problem je što je mama 2010. godinu potpisala poznaniku da smije obrađivati zemljište i dobivati poticaje. Kontaktirala sam Agenciju za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i priložila pravomoćnu sudsku presudu u kojoj je potvrđeno moje vlasništvo iz razloga što ne želim da poznanik dobiva državne poticaje.

Mene zanima da li može on tražiti vlasništvo na zemljište? Negdje sam pročitala da nakon određenog razdoblja obrađivanja tuđeg zemljišta se može zatržiti postotak vladništva? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija