Jump to content

Subjektivni rok kod obnove postupka


barney96

Preporučene objave

ZUP propisuje: (3) Stranka može tražiti obnovu postupka u roku od 30 dana od dana saznanja za razloge obnove ili od kad je stekla mogućnost upotrebe novih dokaza.

Zanima me da li sam još uvijek u roku za podnošenje prijedloga za obnovu postupka.

Oko godinu dana nakon saznanja za razloge obnove sam uvidom u spis predmeta vidio da je dostavnica koja je priložena uz spis manjkava jer nisu sve rubrike ispunjene od strane poštara te slijedom toga po mom mišljenju dostava nije bila uredna iako je na njoj pisalo "obaviješten nije podigao". Da li u ovom slučaju imam pravo tražiti obnovu na osnovu stjecanja mogućnosti upotrebe novih dokaza u vidu ove manjkave dostavnice iako sam čekao godinu dana da izvršim uvid u spis od dana saznanja za razloge obnove? Da li sam bio u dužnosti izvršiti uvid u spis ranije?

Napominjem da objektivni rok od 3 godine još nije prošao. Da li javnopravno tijelo ima obvezu po službenoj dužnosti obnoviti postupak jer su mojim uvidom u spis i oni sada informirani da je dostavnica manjkava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija