Jump to content

Istek ugovora, razlog ne produzivanja


Benzin

Preporučene objave

Ne znam kako bi stavio naslov, a zanima me jel poslodavac duzan reci radniku razlog zasto nije produzio ugovor? Pitanje jel postoji mogucnost da si još razmatra opcije , a nije odma htio produzit nego ponudi naknado. Posto ja ne znam razlog zasto nije produžen samo sam obaviješten da ne dolazim sutra jer nemam ugovor 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko dođe do ovog drugog slučaja kako ide s placom. Znaci recimo da je scenarij da se ipak poslodavac odluci nakon 10 dana recimo produzit. Da li me mora odjavit ili je njegova volja i pretpostavljam da će mi plaća biti umanjena za tih 10 dana ne rada?  Ili ako ne odjavi mora isplatit kao da sam i radio a nisam? Taj dio me interesira.Posto je meni danas isteko , a nisam dobio obrazloženje, samo mi je voditelj skladista reko da sutra ne dolazim jer me po zakonu ne smije drzat na poslu bez ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se da Benzin ne zna da je već odjavljen jer mu je istekao ugovor na određeno vrijeme. Poslodavac Vam mora dati u roku od petnaest dana od dana prestanka radnog odnosa sve Vaše isprave i primjerak odjave s obveznoga mirovinskog i zdravstvenog osiguranja te Vam izdati potvrdu o vrsti poslova koje ste obavljali i trajanju radnog odnosa. Kad i ako Vam ponudi novi ugovor o radu ponovno će Vas prijaviti. I da ovaj period će biti neizvjestan i bez ikakvih prihoda po osnovi rada, ali ne možete prisiliti poslodavca "da požuri"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija