Jump to content

Susjed vodu ispušta na privatno zemljište...


HelenRogan

Preporučene objave

Pozdrav svima koji su mi voljni pomoći.

Naime, htio sam vas pitati za savjet. Susjed je postavio cijev za vodu koja ide na put koji je u privatnom vlasništvu.

Znači, mi smo dio našeg privatnog zemljišta ostavili za "put".  A uz taj put je susjedov zid, koji ima par rupa gdje isti, kad je kiša ili kada nešto pere, ispušta vodu.

E sad, susjed nema alternativu pošto mu je kuća viša nego moja, pa tu vodu mora "negdje" pustiti. Također ne možemo reći da sve možemo riješiti usmeno jer isti posjeduje pištolj, te je u svađi s okolnim susjedima.

Sad me zanima, koje su mi opcije. To mi u jednu ruku smeta, jer ako mu dopustim jednu stvar, on će se ohrabriti pa vremenom raditi još gore stvari.

Hvala na pomoći i savjetima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Teško da može. Postoji kanalizacija koja je na drugom kraju njegova zemljišta na koju je isti priključen, nekih 100m od njegove kuće. No to vjerojatno zahtijeva neku vrstu financiranja i pravljenja odvoda.

Isti je uza zid napravio vanjski umivaonik s kojega voda ide kroz te rupe na moje zemljište. Prije je bila jedna oveća rupa no s tim umivaonikom probio ih je još nekoliko.

Hvala vam na pomoći, da li možda znate da li se isplati podići tužbu i pravdu tražiti na sudu? Jer pretpostavljam da je to jedina opcija ako nije za dogovor. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Tužba se odnosi na zahtijevanje da se otklone uzroci imisije i naknadi eventuakna šteta.

Ukoliko tužitelj traži zabranu «ispuštanja odnosno otjecanja otpadnih voda sa nekretnine tuženice na   njegovu nekretninu» tada se tužba 
tužitelja temelji na odredbi čl. 167 ZV-a (actio negatoria), a to iz razloga što tužitelj tužbenim zahtjevom traži zaštitu od uznemiravanja (uznemiravanje može biti počinjeno određenim radnjama koje predstavljaju čin smetanja, odnosno radnjama koje predstavljaju štetne imisije).

Županijski sud u Varaždinu, Gž. 768/05-2 od 23.V.2005.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija