Jump to content

Pbz banka


Petra Pan

Preporučene objave

Poštovanje, 

Molim Vas ako mi možete pomoći. Dakle, imam dug po Mastercard charge kartici kod PBZ, u prvom mjesecu banka ukida karticu i blokira mi interno tekući i devizni račun koje imam kod njih otvorene. Uspjeli su se naplatit nekih 2000kn od 12000kn.U trećem mjesecu šalju ovrhu, taman pred nastup korona krize, šaljem žalbu na ovrhu i od suda stiže rješenje u kojem piše da se citiram "rješenje trenutno stavlja izvan snage a postupak ce se nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog naloga," 

U petom mjesecu PBZ odblokira sve račune do prekjučer kad su opet blokirani. Zovem ih i kažu da je radi duga po obročnoj otplati, nekih 2000kn,ok to mi je jasno, ali i opet radi duga po Mastercardu?? Naravno, svaki put pred plaću blokiraju. 

Recite mi dali oni to mogu ili? Opet radi tog mastercard a blokirati? 

Hvala na odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Petra Pan je napisao:

od suda stiže rješenje u kojem piše da se citiram "rješenje trenutno stavlja izvan snage a postupak ce se nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog naloga," 

Ovo ne znači da je postupak gotov, već da ćete u parničnom postupku morati dokazati svoje tvrdnje iz prigovora. Da li se postupak nastavio u parnici?

Prije 26 minuta, Petra Pan je napisao:

U petom mjesecu PBZ odblokira sve račune do prekjučer kad su opet blokirani. Zovem ih i kažu da je radi duga po obročnoj otplati, nekih 2000kn,ok to mi je jasno, ali i opet radi duga po Mastercardu?? Naravno, svaki put pred plaću blokiraju. 

Nije jasno kako Vas blokiraju kada je provedba ovrhe u zastoju. Da li je ovdje u pitanju ovrha na plaći ili preko Fine?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Ovo ne znači da je postupak gotov, već da ćete u parničnom postupku morati dokazati svoje tvrdnje iz prigovora. Da li se postupak nastavio u parnici?

Nije jasno kako Vas blokiraju kada je provedba ovrhe u zastoju. Da li je ovdje u pitanju ovrha na plaći ili preko Fine?

 

Borbena, nije se postupak nastavio, to je zadnje što sam dobila od suda,da se rješenje stavlja izvan snage. 

A što se tiče blokade, blokirala me PBZ banka znači interno, samo račune koje imam u njihovoj banci, kažu da oni to mogu. Al neznam dali mogu radi duga po Mastercard kartici, ako se tu vodi drugi postupak. Očito su vidjeli da se tu neće naplatiti pa su opet sami me odlučili blokirati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovana,

Zamolila bih opet samo pomoć u svezi moje teme pošto sam totalni  laik kad je riječ o sudskim postupcima. Dakle vezano gore uz temu,postupak se nastavlja sudskom parnicim. Bilo je vec jucer pripremno ročište na kojem se nisam pojavila ,a PBZ je poslao svojeg opunomoćenika. Evo kako to sad izgleda na e građani. Što dalje mogu očekivati? Velike troškove parnice? Dali ja mogu se očitovati kako pisanim putem? Iskreno mislim da nemam velike šanse da dobijem parnicu. Hvala puno unaprijed.

Screenshot_2021-01-21-11-38-29-187_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Teško je reći bez uvida u zapisnik i Vaš prigovor, ali bi uskoro trebala slijediti odluka suda. Troškovi ovise o visini duga i o uspjehu u parnici. 

Borbena,hvala na odgovoru. Znači ja sam samo tražila odgodu ovrhe radi trenutnog financijskog stanja. Dali ja mogu podnijeti sudu kakav podnesak i na koji način,jer iskreno ne želim se pojaviti na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
Na 01. 09. 2020. at 19:56, Borbena7 je napisao:

Ovo ne znači da je postupak gotov, već da ćete u parničnom postupku morati dokazati svoje tvrdnje iz prigovora. Da li se postupak nastavio u parnici?

Nije jasno kako Vas blokiraju kada je provedba ovrhe u zastoju. Da li je ovdje u pitanju ovrha na plaći ili preko Fine?

 

Imam isti problemi već 6 mjeseci 0,00 duga prema fini a račun i dalje blokiran. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo opet imam pitanje .....kako sam i sama rekla imam dug na PBZ visa premium kartici te Ce mi se spojiti 29.10tri racuna te znam otprilike sts slijedi sada posto su mi ukinuli minusu to sam se dogovorila da otplacujem na rate godinu pa me zanima .ako dode do ovrha da li ukidaju i ovaj minus koji mi je ostao ili njega ne diraju ili Ce mi prvo Ici ovrha na placi hvala unaprijed

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija