Jump to content

Postupak jednostavnog stečaja potrošača


Lulu39

Preporučene objave

Pozdrav,

Puno bi mi pomoglo kad bi mi netko objasnio kako se provodi jednostavan stečaj potrošača. Imam 3 ovrhe ukupnog iznosa manjeg od 10 000kn. Prva ovrha je podignuta 26.9.2017.
Nemam nikakvu imovinu i trenutno sam nezaposlena jer još imam status studenta i tijekom ovog mjeseca ću diplomirati. Zanima me hoće li Fina 26.9. pokrenuti postupak jednostavnog stečaja i što se događa ukoliko se nedugo nakon zaposlim? Hoće li se postupak stečaja obustaviti i hoće li mi se provoditi ovrha nad 1/3 plaće?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam baš neki dan dobio rješenja sa suda.

pa da ne otvaram novu temu postavit ću ovdje pitanje. Meni nigdje u rješenju ne piše da će me nadzirati 5 godina kako sam čitao na nekim temama po forumima, pa ako može neko reći nešto više o rješenje bio bi zahvalan. 

Općinski sud u....................

riješio je

1) Otvara se jednostavni postupak stečaja na imovinom potrošača.....

2) Zaključuje se jednostavni postupak stečaja nad imovinom potrošača

3) Oslobađa se potrošač........ preostalih obveza u odnosu na slijedeće osnove za plaćanje i vjerovnike(ovrhovoditelje).

Sad su tu navedenim ovrhovoditelji i glavnica, kamata i trošak za svakoga posebno.

a obrazloženje sam slikao 

 

20200903_141005.jpg

20200903_141033.jpg

20200903_141051.jpg

20200903_141124.jpg

20200903_141135.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , makadam123 je napisao:

Meni nigdje u rješenju ne piše da će me nadzirati 5 godina kako sam čitao na nekim temama po forumima, pa ako može neko reći nešto više o rješenje bio bi zahvalan. 

I to je to, po pravomoćnosti ovog rješenja ste oslobođeni plaćanja navedenih obveza u iznosu koji je naveden u rješenju. Nema nadzora od 5. godina, jer je ovdje u pitanju jednostavni postupak stečaja potrošača koji se provodi za dugovanja do 20.000,00 kn na ime glavnice, a nadzor koji spominjete se provodi kada je u pitanju stečaj potrošača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Imate blokiran račun duže od tri godine i posljednjih 6. mjeseci nije bilo nikakvih naplata po tim dugovanjima?

Da, tako je. Tj. prva ovrha je sjela 26.9.2017., tako da bi sada trebalo biti 3 godine.

uređeno: od Lulu39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Lulu39 je napisao:

Da, tako je. Tj. prva ovrha je sjela 26.9.2017., tako da bi sada trebalo biti 3 godine.

Pretpostavke za provođenje jednostavnog postupka stečaja potrošača je da imate evidentiran dug u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje koji vodi FINA u neprekidnom trajanju od 3 godine za iznos glavnice do 20.000,00 kuna. Međutim, Vi još uvijek ne ispunjavate ovu pretpostavku, jer je ovrha već mjesecim u zastoju provedbe i po nastavku FINA će nastaviti postupati tamo gdje je zastala u trenutku kada je Vlada RH odlučila provesti ovu mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

I to je to, po pravomoćnosti ovog rješenja ste oslobođeni plaćanja navedenih obveza u iznosu koji je naveden u rješenju. Nema nadzora od 5. godina, jer je ovdje u pitanju jednostavni postupak stečaja potrošača koji se provodi za dugovanja do 20.000,00 kn na ime glavnice, a nadzor koji spominjete se provodi kada je u pitanju stečaj potrošača.

puno hvala na odgovoru

imao sam  3 predmeta koje je preuzeo eos matrix od ht-a. ti predmeti su obuhvaćeni rješenjem, a oni mene i dalje zovu i nude mi 20% popust .

ovo rješenje je donešeno prije cca 3 tjedna , pa možda oni još nisu obavješteni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, makadam123 je napisao:

ovo rješenje je donešeno prije cca 3 tjedna , pa možda oni još nisu obavješteni?

Dobili su odluku isto kao i Vi, ili je ignoriraju ili još nije pravomoćna. Ne bi bilo loše da na sudu provjerite, da li je odluka pravomoćna i da Vam daju primjerak te odluke sa iskazanom klauzulom pravomoćnosti. To će Vam trebati, ako netko od ovrhovoditelja pokuša ponovnu naplatu dugova za koje ste oslobođeni od obveze plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Dobili su odluku isto kao i Vi, ili je ignoriraju ili još nije pravomoćna. Ne bi bilo loše da na sudu provjerite, da li je odluka pravomoćna i da Vam daju primjerak te odluke sa iskazanom klauzulom pravomoćnosti. To će Vam trebati, ako netko od ovrhovoditelja pokuša ponovnu naplatu dugova za koje ste oslobođeni od obveze plaćanja.

pogledao sam što mi piše na e-blokade

u očevidniku neizvršenih osnova za plaćanje piše da nema podataka za zadane kriterije.

u specifikaciji izvršenja osnova za plaćanje izbaci mi 10 ovrha.

od toga 8 ovrha je isto kao i na papirima sa suda. 

Ali na svih 10 ovrha za sve dugove piše: trajna nemogućnost izvršenja-obustava.

To bi onda značilo da je sudska odluka pravomoćna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav

evo me na temi nakon par mjeseci, jer sam dobio poštu od global guarantee (iz estonije).

dug koji sam imao prema njima je preuzelo drugo trgovačko društvo i poslali su mi broj računa na koji bi trebao uplatiti novce.

Ali prema sudskoj odluci meni je taj dug otpisan.

Zanima me da li sud obavještava da su meni dugovi otpisani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, makadam123 je napisao:

Zanima me da li sud obavještava da su meni dugovi otpisani?

Da, sve stranke u postupku su trebale dobiti sudsko rješenje na koje su imale pravo žalbe. Treba provjeriti, da li je to rješenje pravomoćno i onda kopiju istog dostaviti novom ovrhovoditelju. Ovo možete napraviti, ali i ne morate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pozz imao sam 2 osnove za plaćanje ali je nakon 3 god ne naplate ostala samo 1 koja se uredno naplaćivala i dalje se naplaćuje. Preostalo je cxa 4300kn.Kako osim mirovine od koje se naplaćuje taj 1 jedini vjerovnik nemam ama baš nikakvu imovinu što mogu očekivat od vjerovnika tj suda? Hoće li odustati od stečaja i dalje skidati 1/4 mirovine? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tomo2309 je napisao:

Kako osim mirovine od koje se naplaćuje taj 1 jedini vjerovnik nemam ama baš nikakvu imovinu što mogu očekivat od vjerovnika tj suda?

Možete očekivati ponovni pokušaj naplate preko ovrhe na mirovini ili novčanim sredstvima.

prije 2 sati , Tomo2309 je napisao:

Hoće li odustati od stečaja i dalje skidati 1/4 mirovine? 

O kakvom stečaju govorite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vec mi skidaju 1/4 i od tog se taj vjerovnik(a1) namiruje duže od 2 god. 

S obzirom da su se 6 1.stekli uvjeti za jedan. St. Potrošača jer je preostala 1 osnova za pl. Od 3450 kn. 

Kako nemam nikakvu imovinu ima li šanse da vjerovnik ospori popis imovine, tj da povuče osn za plaćanje,,jer je sud objavio na e ogl ploći poziv vjerovniku da se očituje o imovini ili da istu ospori. 

uređeno: od Tomo2309
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, ja bih se ovdje ubacila jer je slicno, pa da ne otvaram novo.. Mozda ce biti od pomoci za lakse pretrazivanje iducim korisnicima.
Naime pokrece se postupak jednostavnog stečaja. postoje 2 ovrhe, zajedno glavnice ne prelaze 20 000

U prijedlogu je navedena samo 1 (mladja), te sam pogledala sto je sa drugom buduci da je povucena iz ocevidnika.

- druga je oznacena sa nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.zpons-a.

 

Sto se sada zapravo dogadja s tom 1.. Treba li se javiti sudu za zamolbom da se ukljuci i ta koja se trenutno ne nalazi u ocevidniku ?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , dora1711 je napisao:

Pozdrav, ja bih se ovdje ubacila jer je slicno, pa da ne otvaram novo.. Mozda ce biti od pomoci za lakse pretrazivanje iducim korisnicima.
Naime pokrece se postupak jednostavnog stečaja. postoje 2 ovrhe, zajedno glavnice ne prelaze 20 000

U prijedlogu je navedena samo 1 (mladja), te sam pogledala sto je sa drugom buduci da je povucena iz ocevidnika.

- druga je oznacena sa nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.zpons-a.

 

Sto se sada zapravo dogadja s tom 1.. Treba li se javiti sudu za zamolbom da se ukljuci i ta koja se trenutno ne nalazi u ocevidniku ?

Hvala

Događa se to da ta neće ući u JSP jer ljudi misle da će ne reagiranjem/ne primanjem pošte, ignoriranjem, problemi nestati.

Događa se to da će se to opet pojaviti kao ovrha.

A sve to se događa zato jer se finina obavijest o jsp ignorirala i nije se zaokružilo da se jsp provede i na ostala potraživanja koja nisu u očevidniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, TonyBob je napisao:

Događa se to da ta neće ući u JSP jer ljudi misle da će ne reagiranjem/ne primanjem pošte, ignoriranjem, problemi nestati.

Događa se to da će se to opet pojaviti kao ovrha.

A sve to se događa zato jer se finina obavijest o jsp ignorirala i nije se zaokružilo da se jsp provede i na ostala potraživanja koja nisu u očevidniku.

U redu i logicno s jedne strane. Hvala

A ukoliko je ta pošta ne ignorirana, nego dostavljena na adresu koja nije ispravna (u Mupovoj evidenciji je evidentirana ispravna adresa, no izgleda drugačije nego da adresa nije ni provjeravana - da je bilo bi poslanu na ispravnu?) pa se samim time i nije reagiralo pravovremeno na očitovanje. 

Da li bi dopis na službenicu kojoj je predmet dodijeljen imao jos nekog smisla? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 02. 2022. at 20:32, dora1711 je napisao:

Da li bi dopis na službenicu kojoj je predmet dodijeljen imao jos nekog smisla? 

Ne.

Na 21. 02. 2022. at 20:32, dora1711 je napisao:

A ukoliko je ta pošta ne ignorirana, nego dostavljena na adresu koja nije ispravna (u Mupovoj evidenciji je evidentirana ispravna adresa, no izgleda drugačije nego da adresa nije ni provjeravana - da je bilo bi poslanu na ispravnu?) pa se samim time i nije reagiralo pravovremeno na očitovanje.

Nije baš jasno o kakvom propustu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija