Jump to content

Minuli rad - pravo radnika ?


moslavac24

Preporučene objave

Poštovani,

prilikom prelaska iz jedne tvrtke u drugu - bez prekida radnog staža, sporazumno - potpisao sam ugovor na neodređeno. Uz njega potpisan je i dodatni sporazum o suradnji (bivše i sadašnje tvrtke ) u kojem se u zasebno članku ističe da prelazim pod istim uvjetima i sa istim iznosom plaće koju sam imao.

Ujedno, bivša tvrtka sufinancira mjesečno ( 30 % ) moje ( brutto ) plaće, na ime poslova koje ću za njih i dalje obavljati ( i obavljam ).

Prilikom jednog razgovora ( ove god. ) primjetio sam da mi se u obračunu plaće nigdje ne vidi % i iznos minulog rada.

Uputio sam upit nadležnoj ravnateljici tvrtke, uz napomenu da sam kontaktirao računovodstvo tvrtke koji su mi potvrdili da mi se ni ne obračunava minuli rad, a da bi se to moglo odmah sprovesti, samo da treba odluku o tome donijeti nadležni upravitelj te istu dostaviti u računovodstvo.

Na žalost, tu priča ne staje i upraviteljica na sve moguće načine izbjegava ( navodno se i pravno konzultirala ) priznati mi minuli rad ( bez obzira na postojeći sporazum u kojem se izričito kaže da mi se prilikom prelaska priznaju sva dotadašnja prava ) traži dodatne dokumente iz kojih je vidljiv raniji obračun minulog rada.

Dostavljam joj i kopiju zadnje plaće bivšeg poslodavca, isplaće prije prelaska u novu tvrtku na kojoj je vidljiv obračun, postotak i iznos dotadašnjeg minulog rada.

Ona sve to negira i ne priznaje mi isto. U međuvremenu je došao novi upravitelj, koji također to negira i kaže da se mora pravno savjetovati, no to sve traje i traje... i nema nikakvog odgovora...

Molim vas za pomoć - pojašnjenje da li imam pravo ( sukladno potpisanom ugovoru - posebno Sporazumu ) na pripadajući mi minuli rad i što mi je činiti dalje ?!? 

Unaprijed se zahvaljujem na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni da, ako je dogovoreno da prelazite pod istim uvjetima. 

Je li vam minuli staž bio spomenut negdje u prošlom ugovoru ili pravilniku?

Smatram da bi bilo najbolje zatražiti pismeno obrazloženje od nadređenih pisanim putem, a ako ne odgovore u  roku, poslati im zahtjev za zaštitu prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru.

Minuli staž se u prethodnom ugovoru primjenjivao, a na platnoj listi je bio vidljiv tj. iskazan kao zasebna stavka sa postotkom (koeficijentom ), te iznosom. Prilikom potpisivanja novog ugovora i sporazuma, priložena je i platna lista ( zadnja plaća kod bivšeg poslodavca prije prelaska novom ) iz koje je vidljiv iznos brutto plaće, minulog staža, itd. itd. do netto plaće i svega ostaloga ( troškovi prijevoza - cipelarine... ). Tražio sam ( mailom ) pismeno očitovanje sadašnjeg upravitelja, no on u odgovoru kaže da to ne može sam riješiti, da se mora konzultirati sa pravnom službom ( koju mi nemamo ) u županiji, te da ne stigne.... i sl. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Roxette je napisao:

Po meni da, ako je dogovoreno da prelazite pod istim uvjetima. 

Je li vam minuli staž bio spomenut negdje u prošlom ugovoru ili pravilniku?

Smatram da bi bilo najbolje zatražiti pismeno obrazloženje od nadređenih pisanim putem, a ako ne odgovore u  roku, poslati im zahtjev za zaštitu prava.

Zahvaljujem se na odgovoru.

Minuli staž se u prethodnom ugovoru primjenjivao, a na platnoj listi je bio vidljiv tj. iskazan kao zasebna stavka sa postotkom (koeficijentom ), te iznosom. Prilikom potpisivanja novog ugovora i sporazuma, priložena je i platna lista ( zadnja plaća kod bivšeg poslodavca prije prelaska novom ) iz koje je vidljiv iznos brutto plaće, minulog staža, itd. itd. do netto plaće i svega ostaloga ( troškovi prijevoza - cipelarine... ). Tražio sam ( mailom ) pismeno očitovanje sadašnjeg upravitelja, no on u odgovoru kaže da to ne može sam riješiti, da se mora konzultirati sa pravnom službom ( koju mi nemamo ) u županiji, te da ne stigne.... i sl. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija