Jump to content
Begin048

Ogrijeva drva do ograde

Preporučene objave

Poštovani, susjed već godinama slaže drva do ograde. Slaže ih tako da su drva naslonjena na ogradu a neke cijepanice i kroz žicu (pletivo). Godinama smo to trpili radi dobro susjedskih odnosa, od ove godine to nebudemo jer više nismo u dobrim odnosima. Mene zanima smije li to jer je na njegovoj parceli ili ih mora odmaknut od ograde. Moram napomenut da ima stoku a sa stokom idu i štakori koji se zavuku ispod drva, i onda nastaju rupe brda i doline i sve se to naslanja na ogradu koja je već dosta dobro uništena. Ograda je od moje kuće odokativno 6m. Uz ogradu su posađene i moje biljke cca 20 30 cm udaljene da se to ne vidi,pa me zanima dali i to bude problem. Hvala unaprijed, lp.

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Stipsa
      Pozz, 
      Oprostite ako sam fulala temu, ovakva pitanja potpuno su mi strana. Uglavnom, zatvorili smo balkon pvc stolarijom. Balkon ide u L i s bocne strane zgrada je naslonjena na susjedovu kucu.
      Papiri za legalizaciju predani su, cekamo rjesenje. 
      Nakon par mj susjed se dosao zaliti na prozor koji je stavljen na bocnu stranu balkona jer sada mozemo stalno gledati u njegovo dvoriste?! Cijelo vrijeme roleta s te strane je spustena jer nismo ljudi od konflikta al susjed je osoba s kojom se ne moze razgovarati i zahtjeva od nas da maknemo taj prozor i dignemo zid. 
      Znaci, zida nikad nije bilo vec je bio otvoreni balkon.
      Molim vas ukoliko mozete pomoci savjetom. 
      Lp

• objavio sampjer
      Pozdrav!
      Živim u kući čiji je zid od međe udaljen 3.4m, a balkoni su udaljeni 2.2m (kuća iz 1986. godine). Na susjednoj parceli investitor na 2.2m od međe želi paralelno sa mojom napraviti kuću koja bi sa te strane imala lođe (4.4m između mog balkona i njegove lođe). Došao mi je s projektom i ugovorom u kojem traži da dozvolim da svoju kuću gradi na 2.2m od zajedničke međe.
      Mene sad interesira što zakon kaže u tom slučaju.
      Jesam li ja u prekršaju jer je moja 34 godine stara kuća nije dovoljno udaljena od međe?
      Ako mu ja ne dozvolim to što traži, može li on mene tužit na temelju nečega?
      Unaprijed hvala!
    • objavio drmrgood
      Poštovanje!
      Imamo situaciju da jedna čestica ima dva suvlasnika - moj otac i moj stric. Na čestici se nalaze dvije obiteljske kuće - naša i stričeva. Čekamo legalizaciju oba objekta te namjeravamo napraviti cijepanje čestice tj. razvrgnuće zajednice. Stric je godinama prolazio posred našeg dvorišta međutim u zadnje vrijeme nakon zahlađenja odnosa sa njim i njegovim dijelom obitelji on traži pješački prilaz do svoje buduće čestice. Mi smo mu voljni dati taj prilaz međutim javlja se problem sa zajedničkim susjedom koji ne želi da diramo zajednički zid na međi. Naša namjera nije da rušimo zid već da srušimo dio našeg zida i uz zajednički zid na međi napravimo taj pristupni put.

Žuto - naša čestica
      Plavo - buduća stričeva čestica sa njegovom kućom
      Zeleno - planirani pješački put
      Crveno - naš zid uz cestu
      Bijelo - čestica od susjeda koji ne želi da mi radimo taj put.
      Naš plan je da se naš zid uz cestu sruši u širini cca 2 metra i tu se napravi otvor kojim će stric ići do svoje čestice. Međutim, naša čestica(žuto) je 2 metra viša od susjedove(bijelo) te bi se nakon što se sruši dio našeg zida(zeleni dio u nastavku crvene linije) trebalo raditi iskop i to uz zid koji se nalazi na međi(zeleno). Prilikom tog iskopa nemoguće je ne oštetiti postojeći zid na međi pa se susjed ne slaže s tim jer tvrdi da ćemo prilikom radova oštetiti zid i on ne dozvoljava nikakve radove.
      Da li je zakonski moguće napraviti taj iskop na način da se eventualno mi obavežemo da ćemo sve vratiti u postojeće stanje i čak i pojačati njegov zid(pošto više neće biti spojen na kutu sa našim zidom a nije baš najbolje sazidan)?
    • objavio mBlonde
      Pozdrav,

Pardon ako otvaram istu ili sličnu temu, no trebam savjet pod hitno.
      Naime, prije 2 dana desila se situacija u kojoj je dotična osoba bez pitanja i svojom odlukom odlučila rušiti drva u šumi koja je u vlasništvu mog oca. Nakon saznanja što je učinjeno prvi dan, drugi dan je moj otac pozvao policiju, nakon što se počinitelj vratio da uzme sve što je prethodni dan porušio. Počinitelj je tvrdio da su drva i šuma u njegovom vlasništvu, a u katastru i svim drugim mogućim dokumentima vidljiva je međa i pravo vlasništvo navedene parcele. Nije priznao krivnju, te je napomenuo da će nastaviti sa rušenjem. Policija je napravila zapisnik. I sad me zanima koja je daljnja procedura?? Pretpostavljam da je potencijalni dogovor nemoguće oćekivati, stoga planiramo tužbu. Kako, i na koji način?? koji su očekivani troškovi??
    • objavio Rega Katalenić
      Vlasnici smo vikend kuće i vinograda u Zagorju već 20 godina. Za pretpostaviti je da imamo problem sa susjedom, ali ne zbog međe! Naime, mi gotovo svakodnevno dolazimo i radimo u vinogradu i vrtu te na kući. Čim primijete da nešto krenemo raditi već pitaju da li imamo dozvolu, da će nas u protivnom prijaviti. Kažemo mi..sve imamo, nemojte nam prijetiti. Mi njima ne smetamo, razdvaja nas cesta. Netko im je potrgao ogradu (zapravo samo svinuo žicu) vele oni, to je sigurno netko tko je bio kod nas dok se okretao. Muž je vidio tko je udario u žicu ali taj je zalutao u našu ulicu, okrenuo se i otišao. Ovaj neće čuti, veli da smo mi krivi i da će nas prijaviti. Zatim, bio je doček Nove godine, pričekao nas je nakon toga, veli da su naša djeca (odrasli ljudi) njemu bacala petarde na dvorište, kako je on star čovjek i da ga uznemiravamo! Naša djeca uopće nisu bila tamo na dočeku! Kao što rekoh, uglavnom tu dolazimo raditi, ali ponekad si napravimo i druženje s prijateljima. Kad je berba ili neki rođendan. 2-3 puta kroz godinu! Normalni smo, obiteljski ljudi i nikada nikog nismo uznemiravali. Naša terasa gleda na suprotnu stranu, između nas je naša kuća, cesta i njegovo dvorište, uopće do njega ne dopire neki zvuk ali njemu smeta! Čim vidi da su više od dva auta na parkiralištu, dolazi se prijetiti. Dva put nam je zvao policiju. Naravno da su se okrenuli i otišli. Nije stvar u tome da nas dođe upozoriti a mi smo i dalje preglasni. Dobro, stišat ćemo se! Ali on nam zove policiju bez upozorenja. Napominjem da je to vikend naselje i da se on sa ženom tu doselio iz grada kad su otišli u mirovinu. I sad ja vas pitam, tko tu koga uznemirava? I naše strpljenje ima granicu! Mogu li mu reći da ću ga prijaviti za maltretiranje, uznemiravanje? Ima li uopće kakve pravne osnove za takvo nešto? 
  • Online korisnici

• Napravi novi...