Jump to content

Puknuće vodovodne cijevi


pogodi

Preporučene objave

Pozdrav svima. Sredinom jedne moje parcele cijelom dužinom položen je vodovod i na njemu se događaju učestala puknuća cijevi, pošto je riječ o cijevima još od doba "tutankamona"... Ovo sad je već 5, 6 slučaj. Prilikom svake dosadašnje intervencije popravka ekipa iz komunalnog ostavi pravu Hirošimu iza sebe. Kako mi na toj parceli imamo vrt i voćnjak te trajni nasad jabuka, svake godine nam uredno skoro sve posađene kulture propadnu zbog opisanog problema. Da ne pišem koliko truda i radnih sati ode na taj način u vjetar. Prije mjesec dana ponovno se dogodio kvar, voda istječe van i natapa sve okolo i naokolo u tolikoj mjeri da sve pliva. I ovaj puta sam ja uputio dopis nadležnim osobama u lokalno komunalno u kojem tražim izmještanje voda duž međe ili oslobađanje od plaćanja potrošnje vode ako se odluče na sanaciju postojeće cijevi uz zadržavanje voda na postojećoj poziciji. Pritom ne dozvoljavam pristup teškoj mehanizaciji na vrt jer su sve povrtne kulture u završnoj fazi sazrijevanja. I nakon tog dopisa nema niti traga niti glasa od komunalnog. Kad je vodovod za vrijeme prijašnje države i strahovlade polagan nitko nikoga nije ništa pitao niti je sklopljen bilo kakav Ugovor. Može mi možda netko pojasniti koja su moja prava, odnosno kako postupiti u opisanoj situaciji. U međuvremenu je komunalno angažiralo procjenitelja ali tu se radi o pravoj omalovažavajućoj cifri za odštetu. Jednostavno, oni odbijaju oslobodit me plaćanja potrošnje vode, ja ne dozvoljavam da mi gaze ponovno po mojoj parceli, a između ostalog ta parcela se nalazi u građ. zoni i potencijalno je mjesto za gradnju nekog vikend objekta... Ima li netko savjet...! ? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija