Jump to content

Cjenik sastavljanja ugovora ?

Preporučene objave

Dali neko zna kako odvjetnici naplaćuju sastavljanje kupoprodajnih ugovora ili ugovora o razvrgnuču suvlasničkih čestica
Dali to ovisi o vrijednosti navedenih nekretnina, i ima li za to neka formula ili neznam šta
Zanima me to jer uskoro, mi brača i sestre, idemo u "razvrgnuče suvlasničke zajednice" pa bi htjeli znati koliko bi nas otprilike došlo sastavljanje ugovora
Evo naprimjer mojoj sestri je odvjetnik naplatio sastavljanje ugovora 3200 kn, za vrijednost prodane nekretnine 26500 eura

Podijeli na drugim stranicama

Možete se dogovoriti s odvjetnikom za cijenu sastavljanja ugovora. U suprotnom se primjenjuje odvjetnička tarifa pa će i cijena usluge ovisiti o vrijednosti nekretnine. S obzirom da niste naveli vrijednost nekretnine o kojoj ce se raditi, tesko je reci kolika bi bila cijena odvjetnika. Stoga pogledajte Tbr. 29. u vezi s Tbr. 7. Odvjetničke tarife.

Tbr. 29. propisano vam je da za sastavljanje ugovora odvjetniku pripada nagrada iz Tbr.7. uvecana za 25%. 

Tbr. 7. Vam propisuje nagradu za rad odvjetnika ovisno o vrijednosti predmeta spora (u vasem slucaju vrijednosti nekretnine). Stavit cu u privitak jer je predugo za napisati.

Ako se navedeno primijeni na vas slucaj, vrijednost nekretnine je cca 160000 kn, a za sto odvjetniku pripada nagrada u vrijednosti 250 bodova (koja se zbog Tbr.29. uvecava za 25% pa je nagrada zbog toga 312.5 bodova). Svaki bod je 10 kn pa je cifra 3.125 kuna. Na navedeno se jos placa pdv.

Screenshot_20200913_175415.jpg

Izvinite ako previše tražim, zanima me gdje to piše da je svaki bod 10 kn
Ne vidim to nigdje na stranici https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_12_142_3023.html

prije 5 sati , mare1006 je napisao:

Stoga pogledajte Tbr. 29. u vezi s Tbr. 7. Odvjetničke tarife.

Evo konkretno, vrijednost nekretnine je 21000 eura
Kako za tu cifru izračunati odvjetničku tarifu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...