Jump to content

Povrat troškova usavršavanja


zedmanija

Preporučene objave

Bivši poslodavac me tuži radi povrata troškova usavršavanja. Naime pozivaju se na članak Pravilnika o radu, a neki ugovor koji bi me obavezivao nikada nismo potpisali.

Mene zanima da li je moguće takve stvari provoditi na ovaj način?

Članak pravilnika je ispod.

                                                                               56. U slučajevima prestanka ugovora o radu otkazom i to:

 

·       izvanrednim otkazom koji daje Poslodavac;

·       redovitim otkazom koji daje Poslodavac, a koji je uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika;

·       redovitim otkazom koji daje radnik;

 

radnik je dužan Poslodavcu nadoknaditi troškove koje je Poslodavac unatrag 2 (dvije) godine računajući od dana donošenja odluke o otkazu ugovora o radu, imao u vezi sa stručnim osposobljavanjem odnosno usavršavanjem toga radnika sukladno čl. 10. ovog Pravilnika.

 

(2)        Pod troškovima iz prethodnog stavka podrazumijevaju se osobito iznosi uplaćeni za sudjelovanje radnika na raznim stručnim seminarima i savjetovanjima, iznosi uplaćeni za poslijediplomske studije, troškovi koje je Poslodavac imao u vezi upućivanja radnika na usavršavanje kod drugog Poslodavca ili u inozemstvo i slično, te s tim troškovima povezani troškovi prijevoza, prehrane i noćenja radnika, a koje je snosio Poslodavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija