Jump to content

Neplaceni dopust


markun

Preporučene objave

Molim za savjet...prema nekoliko misljenja i tumacenja za vrijeme neplac.dopusta radnik ne moze raditi kod drugog poslodavca. Medjutim, dosta njih koristi ovaj institut da bi upravo radili neko vrijeme kod drugog poslodavca.. Ako je s jedne strane to zabranjeno, na koji nacin se moze zaposliti i biti prijavljen kod drugog poslodavca? Je li to dopunski rad ili nesto slicno...hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko čujem, najčešće takvi na neplaćenim dopustima u državnim i javnim službama odu neko vrijeme raditi vani, a pošto nema, ili barem nije bilo, dijeljenja informacija između HZMO i mirovinskih sustava ili sustava socijalnog osiguranja drugih država, nije ih se moglo otkriti da rade negdje drugdje. No to je priča od prije nekoliko godina, moguće je da je dijeljenje informacija sada bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
prije 3 sati , MyahMarie je napisao:

Pozdrav svima! Postavit ću pitanje ovdje da ne otvaram novu temu. Ima li radnik pravo na božićnicu ako je na neplaćenom dopustu. Radi se o državnoj firmi

Božićnica je uređena kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu. Tako da odgovor na ovo pitanje ovisi kako je ona uređena u tim dokumentima kod Vašeg poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

Radim u državnoj službi 4 godine. Stalno kao zamjena za bolovanje i porodiljni.

Zbog trenutne privatne situacije tražila bi neplaćeni dopust u trajanju od 30 dana. Imam li pravo na to? 

Po zakonu i kolektivnom imam ali ne znam postoji li nešto da mi ograničava to pravo s obzirom da sam zaposlena na određeno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija