Jump to content

plačanje godišnje komunalne naknade na obiteljsku kuću


mmarijan

Preporučene objave

Da li ja kao fizička osoba moram plačati godišnju komunalnu naknadu koja je raspdjeljena u kvartale, ako mi nadležna općina ne pruža nikakove usluge ( ukinuli uličnu rasvjetu, ne čiste odvodne kanale -grabe,  jednom riječju uopće ne rade za dobrobit svojih mještana, tj. provode samovolju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo i mene zanima.

Naime, već godinama vršimo pritisak prema Općini da asfaltiraju 150m ceste koja dolazi do naše kuće, a koja je u totalno rasutom stanju (asfalt još iz Jugoslavije, tamo gdje ga ima), rupe i pukotine se saniraju betonom od strane samih stanara ali to je kratkog vijeka jer snijeg, led i voda to sve odnesu (nije ravan put nego nizbrdica pa voda sve razruje), trava raste iz tih pukotina i nitko to ne kosi osim nas samih, to što voda uništi sve što mi pokrpamo isto nikoga nije briga. Pisali peticije, potpisivali...ali na kraju sve uzalud.

Dakle od djelatnosti koje su im definirane Odlukom o komunalnoj naknadi:

 

Sredstva prikupljena naplatom komunalne naknade namijenjena su financiranju komunalne djelatnosti prema godišnjem programu održavanja komunalne infrastrukture kojega donosi Općinsko vijeće krajem tekuće godine za sljedeću godinu, a posebice za:
1. odvodnju atmosferskih i fekalnih voda,
2. održavanje čistoće u dijelu koji se odnosi na čišćenje
javnih površina,
3. održavanje javnih površina,
4. održavanje nerazvrstanih cesta,
5. javne rasvjete,
6. održavanje groblja,
7. vatrogastvo

stavke 1 do 4 uopće se ne odrađuju već desetljećima, točnije od kada je Hrvatske.

Jel postoji kakav pravni način da ih se pozove na odgovornost i da izvršavaju svoje obveze ili ako to ne izvršavaju i nemaju namjeru da se onda oslobodimo plaćanja komunalne naknade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija