Jump to content

Kupnja parcele - nas dvoje kupuje


Aurel Delić

Preporučene objave

Ne treba, samo je bitno da ugovoru oboje budete navedeni kao kupci i da svako kupuje 1/2 od onoga koji je vlasnik. Vlasništvo se ne upisuje automatski već kad podnesete prijedlog za uknjižbu (možete odmah i kod bilježnika s time da vas košta 25 kn manje nego u gruntovnici), a što se tiče ovoga dijeljenja prostora on se ne dijeli kad je dvoje ljudi upisano kao vlasnici u omjeru 1/2 nego tek kad podnesu zahtjev za diobom zemljišta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Aurel Delić je napisao:

a mi ćemo riješiti katastar...

u kojem smislu katastar? da budete zavedeni kao vlasnici? to vam ide automatizmom kad dobijete rješenje o upisu prava vlasništva jer grutnovnica šalje to rješenje njima na temelju kojih oni vas upisuju kao vlasnike u gruntovnici. 

ako baš hoćete kupoprodajni ugovor, prijedlog za upis prava vlasništva i 35 kn biljega vam trebaju da uskladite stanje u katastru s gruntovnim (moj savjet vam je da pričekate s time dok ne vidite hoće li oni to riješiti po službenoj dužnosti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , ksa W123 je napisao:

u kojem smislu katastar? da budete zavedeni kao vlasnici? to vam ide automatizmom kad dobijete rješenje o upisu prava vlasništva jer grutnovnica šalje to rješenje njima na temelju kojih oni vas upisuju kao vlasnike u gruntovnici. 

ako baš hoćete kupoprodajni ugovor, prijedlog za upis prava vlasništva i 35 kn biljega vam trebaju da uskladite stanje u katastru s gruntovnim (moj savjet vam je da pričekate s time dok ne vidite hoće li oni to riješiti po službenoj dužnosti).

Puno hvala na informaciji, sada sam našao na katastru gdje se to spominje, jedan korak manje, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija