Jump to content

Nezakonito odvajanje dijela kuće?


Boki86

Preporučene objave

Pozdrav svima,

imam pomalo neobičan problem. Naime živim u ''urbanoj vili'' staroj 100 godina (doslovno), bivši vlasnici su bili ugledni Židovi kojima je država uzela posjed u nacionalizaciji i 30 godina kasnije ministarstvo je prodalo jedan od stanova mojoj obitelji. Stan u kojem se mi nalazimo je površinski najveći od 5 stanova koji se nalaze u zgradi i sa stražnje strane imamo izlaz iz tri sobe na terasu od 130 kvadrata (to je središnji dio vile u kojem su boravili nekadašnji vlasnici), i kao takav nam je prodan, znači stan sa terasom. No problemi su počeli prije nekih 40-tak godina jer su bivši vlasnici ispod naše terase imali male stanove koje su iznajmljivali, a jedan od stanara je nakon njihove smrti počeo ulaziti u posjed stanova oko sebe, da bi na kraju napravio jedan stan ispod naše terase (u to vrijeme su svi stanovi bili dio naše zgrade pod istim uličnim brojem). I tu počinju problemi, nekim čudom je u doba Jugoslavije preko svojih pajdaša uspio dobiti odvajanje svojeg stana od naše zgrade (odvojeni ulični broj) te se krenuo penjati na našu terasu ljestvama tvrdeći da je to njegova terasa i mašući papirima o diletaciji (tek naknadno je ishodio samostalni priključak na vodu odvojen od naše zgrade, a do prije par mjeseci strujna kutija mu je bila u susjedovom hodniku...). Naravno sve je kulminiralo nasiljem u kojem je izvukao deblji kraj i od tada je relativno mirno stanje, ali ne želim da se takve stvari ponavljaju. Što mi je činiti? Kako je moguće da mu bilo koji sud odobri da se odvoji od naše zgrade iako je jasno da je sve jedna cjelina jer je zgrada stara 100 godina! I kako je moguće da pri tome nama netko praktički uzme terasu (jer ispada da je sad naša terasa odvojena čestica od naše zgrade) iako je jasno da je ona oduvijek dio stana i imamo papire da nam je stan prodan od strane države zajedno sa terasom. A da ne govorimo da smo cijelu terasu obnovili o našem trošku, a gnjida od susjeda nije ni pisnula tada. Malo smo već ludi od svega i želio bih završiti cijelu priču i da ne ostavljam neriješene odnose svojoj djeci kako su meni moji ostavili.

Hvala,

B

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija