Jump to content

Kupovina automobila mllj. djetetu


ana.bab

Preporučene objave

Poštovani,

nisam pronašla sličnu temu pa lijepo molim za odgovor: kupili bismo automobil vrijednosti do 5000 kuna te me zanima može li isti sa sadašnjeg vlasnika (prodavatelj nije ni u kakvom odnosu s nama, jednostavno je- prodavatelj) biti direktno prebačen u vlasništvo mllj djeteta (bez da ga kupujem ja kao zz djeteta, pa prebacujem na dijete)? Ako je to moguće, kako se to onda radi?

Hvala na pomoći.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ana.bab je napisao:

kupili bismo automobil vrijednosti do 5000 kuna te me zanima može li isti sa sadašnjeg vlasnika (prodavatelj nije ni u kakvom odnosu s nama, jednostavno je- prodavatelj) biti direktno prebačen u vlasništvo mllj djeteta

Moguće, na što upućuju odredbe čl. 1.Zakona o vlasništvu i dr. stvarnim pravima i čl. 16, čl. 17 st.1.,čl.18 st. 2 i 4.Zakona o obveznim odnosima

 

, ana.bab je napisao:

Ako je to moguće, kako se to onda radi?

U ugovoru je dijete navedeno kao kupac, a roditelj kao zakonski zastupnik će poduzimati sve pravne radnje u ime djeteta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dopuna, uz naravno zahvalu za odgovore!

ZZ djeteta kupuje automobil u ime djeteta (s podacima djeteta kao vlasnika).
Dijete ne mora nužno biti prisutno, roditelj mora imati ORIGINAL rodni list djeteta i svoju osobnu, kopija rodnog lista ne prolazi. Dakle samo to, eto ako još nekome ovdje bude trebalo.

uređeno: od ana.bab
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija