Jump to content

PTSP-Suicid


dsemovca

Preporučene objave

Ponukan današnjim događajem, tj. ponovnim pokušajem sucida hrvatskog branitelja oboljelog od PTSP-a, predlažem da se jave, izjadaju i zatraže pomoč na ovome mjestu, tako da ne zauzimamo prostor na drugim mjestima. No sve u granicama pristojnog i kulturnog, s predznakom pomoči hrvatskim braniteljima i sprečavanju suicida istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog je hvale vrijedan. Dozvolite da još nešto dodam prijedlogu ...

 

Naime, veliki dio branitelja zapravo i ne zna točno gdje i kako potražiti pomoć, bez obzira o kojem se obliku pomoći radi.

 

Iz medija smo svjedoci (ali i iz vlastitih i osobnih iskustava) da veliki dio branitelja pomoć traži na način na koji oni misle da je ispravan, a u stvarnosti je pogrešan.

 

Oni koji su potražili pomoć, u pravilu nailaze na nerazumijevanje, a kada pronađu konačno prava vrata, onda na tim vratima piše "pauza" ili nešto slično.

 

Ova stranica jest sasvim sigurno jedno od mjesta gdje branitelji mogu potražiti pomoć u više raznih područja. Međutim, mnogi od njih zapravo i ne znaju da su ovdje prisutni mnogi koji uistinu žele pomoći svojim znanjem, iskustvima, ...

 

Zato je prijedlog u osnovi slijedeći : idemo pokušati organizirati, svi mi zajedno, da informacije ovakvog tipa dođu do najšireg kruga ljudi - osim osobnim prenošenjem, slučajnim pronalaženjem tražilicama na netu, da se za ovakvo mjesto nađe odgovarajuća informacija, pravilno sročena, u medijima, ali isto tako da svatko doprinese i u svojoj okolini i udrugama.

 

Mnogi lokalni listovi rado će izaći u susret sa odgovarajućim člancima, koji nikako ne smiju biti reklama, a u tom smislu osobno smatram da treba napraviti tekst sa kojim se može izaći u javnost.

 

Tu mnogo oko formulacije mogu pomoći svi koji su prisutni na ovom portalu, prvenstveno svi branitelji koji zaista žele pomoći (bit i sadržaj teksta za javnost) te odvjetnici i pravnici (pravno ispravan tekst) kao i svi ljudi dobre volje.

 

Ovo jest pravni portal, pravo branitelja jest jedna velika boljka našeg društva i upravo zato treba omogućiti da sve informacije koje mogu braniteljima pomoći u rješavanjima njihovih problema budu dostupne svima.

 

Čak i oni koji nemaju računala i takve mogućnosti poput interneta, trebali bi znati da uvijek postoje mjesta gdje mogu doći, gdje im netko može pomoći ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da sam dobio podršku od Gaiusla, moram spomeniti da sam i sam pokušao suicid, nisam spriječe, nego sam imun na medikamenet. Moram se našliti, liječnik mi reko da bi to i konja ubilo, ali ne staru ragu kao ja. Obolio sam i već petu godinu se liječim od PTSP. Problemi su veliki, pogotovo kod branitelja koji nemaju riješen status, a ponekad ni nisu sposobni ishoditi sve što ova birokratska Država traži.

 

Pomozimo jedni drugima, jer nikad nećete znati kada će i vama biti potrebna pomoč. Od kada sam saznao za ovu stranicu, stalno "visim" tu, želim pomoči drugima, to me opušta i zaboravljam na svoje muke koje sam prošo, a koje ću još morati i proči.

 

Najviše me danas pogodilo što se to dešavalo perd očima nedužne djece, koje tek će oni traume i posljedice imati. Mislimo na njih i pokrenimo se, vratimo dostojanstvo hrvatskih branitelja i dignitet Domovinskog rata.

 

U UHBL PTSP Đurđevac, čiji sam član, voditelj sam interventnog tima za krizna stanja i imam iskustva sa ovakovim situacijama, a starije kolege na ovim stranicama molim da pomognu oko tehničkih detalja /formiranje posebnog postuma ili slično da se ne miješaju pravne, socijalne i druge stvari sa sprječavanjem suicida hrvatskih branitelja. Mislim da su toliko zaslužili od nas. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija