Jump to content

Provjera je li održana ostavinska rasprava?


obrtnik1971

Preporučene objave

  • obrtnik1971 je promijenio naziv u Provjera je li održana ostavinska rasprava?
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Prije godinu dana podnijeli smo sudu prijedlog za ostavinsku raspravu (osobe koja je davno umrla) zbog naknadno pronađene imovine. Preciznije, angažirali smo odvjetnika da to učini. Još nismo dobili poziv za ostavinsku, prošlo je točno godinu dana. Odvjetnik je, navodno, već jednom poslao požurnicu.
Je li je moguće da se toliko dugo čeka? I da li će poziv za ostavinsku dobiti samo odvjetnik ili će stići i nama?

Da li moguće da mimo odvjetnika provjerim da li je ostavinska možda održana?

uređeno: od akacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru.
Imam poslovni broj, mislim da je to broj koji se upisuje i pokušala sam to ali dobijem ovo kao odgovor:
"Upisani predmet s odabranog suda nije dostupan u eSpis sustavu."


Pokušala sam i sa brojem neke druge ostavinske i rezultat je isti, pa mislim da se možda ne mogu dobiti podaci o ostavinskim raspravama jer kad sam isto probala i sa brojem neke sudske parnice, onda sam dobila podatke.
Uglavnom, mislila sam da li bi mogla nazvati sud (jer to je u drugom gradu pa da ne putujem tamo) pa ih pitati? Da li je tako što moguće ako im dam broj spisa?
Inače, da li Vam se čini da je godinu dana predugo za ostavinsku? Računam, ako je sud preopterećen, valjda bi dao javnom bilježniku da se s tim bavi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa meni se čini da je predugo, ali tko bi znao reći što se zbiva dok ne napravite uvid u spis. Probajte s brojem predmeta nazvati taj kancel i zamoliti informaciju, nekad daju bez problema i telefonom - ovisi koji je sud. Inače su neke ostavine dostupne i kroz e-spis, ne znam o čemu ovisi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, IMPC je napisao:

... Inače su neke ostavine dostupne i kroz e-spis, ne znam o čemu ovisi...

Nazvala sam ostavinsku pisarnicu suda i dobila novi posl. broj i ime sutkinje kojoj je predmet dodijeljen.
Kad sam s novim brojem pokušala na http://e-predmet.pravosudje.hr/ , funkcioniralo je. Vjerojatno je stvar bila u tome što je broj koji sam ja imala još iz 1991.

uređeno: od akacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija