Jump to content

Braniteljska mirovina


strina777

Preporučene objave

Tko mi može pomoći u izračuni mirovine za muža.. Hitno.

Branitelj, dragovoljaca sa vojskom ima 41 god staža, oko 73o dana borbenog sektora, zapovjednik voda, Mislim da mu se i služenje u Jna treba računati jer je otišao sa pisla i vratio se na posao.. 

Pomoziite.. Sad mi se i razbolio rak debelog creva.. 

Molim pomoć ili ako znate nekog u mirovinskom ko mi može pomoći.. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, idite u vama najbliži zavod za mirovinsko osiguranje, tamo imate pravnika koji vas mogu posavjetovati, vidjeti uplate za mirovinsko vašeg supruga, da li ispunjava uvjete i za koju mirovinu ispunjava uvijete. Ovdje vam treba dosta podataka da bi vam poštovani Prof izračunao neki okvirni izračun ali bi opet svakako morali otiči u mirovinski da vidite koje opcije  postoje i koje su najpovoljnije za vašeg supruga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana treba nam dodatni podatak:

- tocan datum rodjenja supruga

- dali je jos sad u radnom odnosu

Znaci bez uracunatog vremena provedenog u DR, na danasnji dan sad ima 39 godina radnog staza ili...molim tocan staz.

Za izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako ste vec u FINI izvadili "log i pass", onda se preko e-gradjani mozete dati izracunati mirovinu na stranicama HZMO-a, ako nemate "log i pass" za e-gradjani, prvo otidjite u najblizu FINU i prema postupku navedenom u linku to obavite.

Ako suprug ima token od banke to prijavljivanje na stranice HZMO-a mozete obaviti i preko tokena, u tom skucaju nemorate hodati u FINU.

https://i.postimg.cc/V65Dyx7J/Lista-...erodajnica.jpg

Uvjeti za braniteljsku mirovinu po ZOHBDR-u su slicni kao uvjeti za opcu mirovinu po ZOMO-u, jedino sto bi u starosnu braniteljski mirovinu mogli po clanku 26., ZOHBDR-a 730 dana (cca 2 godine) prije svog 65 rodjendana, zbog vremena sudjelovanja u DR.
I imate pravo na najnizu braniteljsku mirovinu ako bi vam ona bila novcano veca od opce mirovine po ZOMO-u i od najnize mirovine po ZOMO-u.

Ako jos nema uvjet za neku od mirovina „prijevremena starosna mirovina“ ili „starosna mirovina“ a takodjer ako imate uvjet za „starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika“, kod izracuna mirovine preko stranica HZMO-a postavite uvjet na „mirovinu bez uvjeta“.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , strina777 je napisao:

Tko mi može pomoći u izračuni mirovine za muža.. Hitno.

Branitelj, dragovoljaca sa vojskom ima 41 god staža, oko 73o dana borbenog sektora, zapovjednik voda, Mislim da mu se i služenje u Jna treba računati jer je otišao sa pisla i vratio se na posao.. 

Pomoziite.. Sad mi se i razbolio rak debelog creva.. 

Molim pomoć ili ako znate nekog u mirovinskom ko mi može pomoći.. 

 

Vrijeme provedeno u JNA se ne računa u radni staž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , strina777 je napisao:

Računa ako ste otišli sa pisla u Jna i vratili se.. To znam jel su ljudi dobili.. Samo ne želi mi ovinsko reci ljudima.. Pa kad je to bilo 1978..

I ja sam otišao sa posla i poslije 12 mjeseci se vratio i na rješenju o mirovini imam " rupu" u radnom stažu.ako znate član zakona koji priznaje vrijeme provedeno u JNA, a na taj vremenski period nisu plaćeni doprinosi za mirovinsko, molim Vas da tu informaciju podijelite sa nama. LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija