Jump to content

Pritužba na odvjetnički ured


SiniS

Preporučene objave

Poštovani,

smatram kako mogu obrazložiti da ured kojem sam povjerio svoj slučaj ozbiljno zanemaruje mene kao svoju stranku.
Također smatram kako ne zastupaju moje najbolje interese pred pravnim tijelom pred kojim bi ih trebali ostvariti.

Konkretnije o gore navedenom;

Prije dvije godine upravljajući svojim automobilom sukladno ZOSPCu i uvijetima na cesti, na zagrebačkoj obilaznici, moj sin, i ja smo doživjeli nesreću.
Na moj automobil su straga naletjeli vrlo pijani (i agresivni) mladići (i pijana djevojka) u službenom automobilu.

Mi smo završili u bolnici sa lakšim ozlijedama, dok je policija obavila očevid, i vozača privela po alkotestiranju.

Nadalje o procesu;

Svoj predmet sam povjerio jednom poznatijem zagrebačkom odvjetničkom uredu.
Razmjere sinove, niti svoje ozlijede, nisam želio niti preuveličavati, niti fabricirati, već postupati prema obeštećenju sa dokumentacijom kojom raspolažemo.
Oslanjali smo se isključivo na ono što je pravno dokazivo u procesu.
U razumijevanju trajanja pravnih procedura, prvu godinu nisam niti zvao, niti postavljao pitanja, već putem E-maila slao medicinsku dokumentaciju.
Poslije godinu dana, iz ureda su me u potpunosti prestali obavještavati o procesu.
O ročištima na kojima nismo trebali biti prisutni, morao sam se informirati sam danima kasnije, nadajući se da će se netko uopće sjetiti obavjestiti me.
Poslije su mi počeli poklapati slušalicu jer imam "previše pitanja", kroz pet minuta telefonskog razgovora, svakih možda šezdesetak, do sto dana.
Na moje mailove odgovaraju rijetko, bez da uopće odgovaraju na pitanja koja sam postavio, a sada su i to prestali.
U poslijednjem slučaju su me prije tjedan dana, na moj upit, naravno, obavjestili kako se o mojem predmetu ništa ne zna, nema informacija, niti se zna kada će se nastaviti, obavijestili kako ne postoji ništa relevantno radi čega bi me trebali kontaktirati.
Da bi nakon mojeg revoltiranog odgovora obavijestili kako je stiglo vještačenje, koje je na OGS zaprimljeno 16.7.

Ne želim komunicirati sa odvjetničkim uredom telefonom, jer mi pokloapaju slušalicu, ili nemaju vremena za mene.
U drugu ruku, sa uredom više ne želim održavati bilo kakvu komunikaciju, osim formalne, koja ostavlja pisani trag, i dokazuje kako se moj sin, i ja, generalno zanemarujemo do razine nebitnosti.
Umoran sam od pokušaja racionalne komunikacije, ulaganja truda i napora u pozitivan odnos, i kvalitetnu korespodenciju, jer je ona sa strane ureda potpuno suprotna, ili nepostojeća.

Ja znam da naš predmet možda nije strašno atraktivan, nije možda ni "dovoljno" unosan, no da je malo korektnosti, i poštovanja prema meni, u početku bih se obratio uredu kojeg predmet zaista zanima.

Potpuno sam zanemaren kao stranka, moj predmet reduciran na nebitnost, te svoja prava i interese smatram kompromitiranima.
Smatram kako se odnos prema meni protivi korektnoj i etičnoj, ukoliko ne i proceduralno ispravnoj pravnoj praksi.


Ljubazno molim da me u nastavku uputite na koju instancu se mogu obratiti sa pritužbom, koju sam spreman argumentirati.
Otvoren sam za korespodenciju E-mailom, ili biti osobno saslušan na sastanku sa nekime tko je ingerentan za slučajeve poput mojega.

Unaprijed zahvaljujem na čitanju.

Srdačni pozdravi,

Siniša

uređeno: od SiniS
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate se pritužbom obratiti Hrvatskoj odvjetničkoj komori, tražeći da se odvjetnik koji je preuzeo zastupanje stegovno kazni. U statutu Hrvatske odvjetničke komore postoje odredbe o lakšim i težim povredama odvjetničke dužnosti, pa možda tamo nađete koja od povreda se odnosi na Vaš slučaj. Također, kao klijent u svakom trenutku možete otkazati punomoć odvjetniku u kojega nemate povjerenja, i daljnje zastupanje povjeriti odvjetniku u kojega imate povjerenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Ljubazno molim da me uputite u proceduru podnošenja žalbe protiv odvjetnika.
Pismeno, mailom, osobno?
Mogu isprintati i priložiti cijelu korespodenciju kao dokaz svojim tvrdnjama.

Spomenuti odvjetnik mi prijeti "velikim troškovima" u slučaju raskidanja punomoći.
Želim također naglasiti kako sam podmirio u potpunosti sve dosadašnje troškove postupka prvi slijedeći dan kako mi je poslao podatke za uplatu, za što također posjedujem potvrde.
Postoji li osnova da me optereti za neke iznose, ili iznos, obzirom da u postupku nije postigao doslovno ništa, niti postoji realno obrazloženje da me tereti?

Lp,

Siniša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! 
Molim vas može li mi netko objasniti na koji način da ukinem odvjetniku punomoći ,potpisala sam tri...za jedan slučaj pod obrazloženjem da mu možda zatreba a nismo u istom gradu pa da ne moram dolaziti. Platila sam gospodinu sve troškove unaprijed a kada je on trebao odraditi svoj dio posla tj. napisati tužbu i pokrenuti postupak samo mi je rekao da on trenutno ne može raditi jer je na bolovanju idućih 6mjeseci. Stvarno sam s njim doživjela izrazito negativno iskustvo,strasno neprofesionalno i bezobrazno ponašanje i iskreno želim biti pravno sigurna od takve osobe. Znaci sudski postupak nije pokrenut tako da otkazivanje punomoći ne mogu dostaviti sudu...a strah me je sto kod njega te punomoći postoje i ne znam na koji način ih mogu opozvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , SiniS je napisao:

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Ljubazno molim da me uputite u proceduru podnošenja žalbe protiv odvjetnika.
Pismeno, mailom, osobno?
Mogu isprintati i priložiti cijelu korespodenciju kao dokaz svojim tvrdnjama.

Spomenuti odvjetnik mi prijeti "velikim troškovima" u slučaju raskidanja punomoći.
Želim također naglasiti kako sam podmirio u potpunosti sve dosadašnje troškove postupka prvi slijedeći dan kako mi je poslao podatke za uplatu, za što također posjedujem potvrde.
Postoji li osnova da me optereti za neke iznose, ili iznos, obzirom da u postupku nije postigao doslovno ništa, niti postoji realno obrazloženje da me tereti?

Lp,

Siniša

Pismeno, poštom ili mailom, mislim da ne formaliziraju oko toga. Ako ste s odvjetnikom sklopili ugovor o naplati po uspjehu u sporu, onda u tom ugovoru možda nešto piše glede troškova. Međutim, u takvim slučajevima se obično ništa ne plaća odvjetniku, jer će se on naplatiti od protivne strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Anabella93 je napisao:

Pozdrav svima! 
Molim vas može li mi netko objasniti na koji način da ukinem odvjetniku punomoći ,potpisala sam tri...za jedan slučaj pod obrazloženjem da mu možda zatreba a nismo u istom gradu pa da ne moram dolaziti. Platila sam gospodinu sve troškove unaprijed a kada je on trebao odraditi svoj dio posla tj. napisati tužbu i pokrenuti postupak samo mi je rekao da on trenutno ne može raditi jer je na bolovanju idućih 6mjeseci. Stvarno sam s njim doživjela izrazito negativno iskustvo,strasno neprofesionalno i bezobrazno ponašanje i iskreno želim biti pravno sigurna od takve osobe. Znaci sudski postupak nije pokrenut tako da otkazivanje punomoći ne mogu dostaviti sudu...a strah me je sto kod njega te punomoći postoje i ne znam na koji način ih mogu opozvati

Pisano obavijestite odvjetnika da mu otkazujete punomoć, preporučeno mu pošaljite s povratnicom. Međutim, odvjetnici koji su na dugotrajnijem bolovanju obično imaju redovite svoje zamjenike koje im imenuje komora, pa je moguće da će taj zamjenik sve učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Pismeno, poštom ili mailom, mislim da ne formaliziraju oko toga. Ako ste s odvjetnikom sklopili ugovor o naplati po uspjehu u sporu, onda u tom ugovoru možda nešto piše glede troškova. Međutim, u takvim slučajevima se obično ništa ne plaća odvjetniku, jer će se on naplatiti od protivne strane.

Zahvaljujem na odgovorima!

Lp,

Siniša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija