Jump to content

Upis vlašništva sudska presuda


kresimir51

Preporučene objave

Poštovani bio bih zahvalan na tumačenju dobivenih sudskih parnica :

2013 pokrećem razvrgnuće suvlasničke zajednice nad kućom na našem jednom od najljepših otoka ,uz muku uspijem kuću legalizirati i napraviti etažni elaborat jer je ista moguća podjela vertikalom.

Znači 2020 g konačno imam ovršno i pravomoćno rješenje o razvrgnuću suvlasničke zajednice ,po kojem dobivam gornji dio kuće moji nećaci donji dio kuće s time da moj otac na njihovom dijelu ima pravo doživotnog plodouživanja i trenutno je u nepoštenom posjedu ,ali ovim rješenjem i to se regulira .Zemljišno-knjižni referent nas knjiži u gruntovnicu po tom pravomoćnom i ovršnom rješenju u polovine i svatko dobiva svoju etažu ,ali imaoc plodouživanja ulaže žalbu (koja je neopravdana -toliko o pravu posjeda ) Znači sada smo etažni vlasnici gruntovno upisani .

Paralelno sam morao voditi spor za povrat u posjed (normalno vještaci ,parnice ,troškovi , cca 30000 eur ) dobivam i tu parnicu ,koja postaje ovršna -ali sa pravom žalbe. S obzirom na covid -19 nema ovrhe ,ali ovom ovrhom ne zadire se u dijelove nećaka i otac može konzumirati pravo plodouživanja na njihovom djelu jer samo na njihovom ima i pravo.

Ali poanta je u tome da će se provesti Ovrha UVODOM U SUPOSJED OD 8/24 dijela nekretnine ,a suposjed -suvlasništvo ,više ne postoji ,upisani smo u posebne etaže ,na koji način da ostvarim SAMOSTALAN POSJED SLOBODAN OD STVARI I OSOBA ,jer ovako imaoc prava plodouživanja i dalje ima ključ od moje etaže i dolazimo u sukob.

Izvinjavam se zbog velikih slova samo su kao naglasak

..muke po Mateju ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispada da ste se požurili, podnijeli tužbu za uvođenje u posjed prije nego što je etažiranje provedeno. Sada proizlazi da je Vaša presuda, temeljem koje ćete tražiti ovrhu, neprovediva, odnosno da biste na neki način u ovrsi trebali tražiti identifikaciju dotadašnjih 8/24 nekretnine sa etažom koje ste etažiranjem postali vlasnik. Ovo je pitanje za PF Ovršno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kroz koje rješenje ,imam dva RAZVRGNUĆE SUVLASNIĆKE ZAJEDNICE koje je Ovršno i pravomoćno i po kojem smo upisani u ZK knjige ,znači decidirano piše "razvrgava se suvlasnička zajednica ,S 1 K... i S 2 O ... imaoc prava uživanja ima pravo na S 2 O .... i nema pravo prigovora i tako je upisano u zemljišne knjige . I imam paralelno rješenje tj presudu o uvođenju u posjed ( tu sam morao dokazivati svoje vlasništvo ) po kojoj sada me se uvodi u suposjed ,kojeg nema jer je razvrgnuta SUVLASNIĆKA ZAJEDNICA ??

OVRHA je kroz 10 dana

....MUKE PO MATEJU....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kresimir51 je napisao:

greška je sudkinje ,iz razloga jer etažiranje je provedeno i upisan sam kao vlasnik pola nekretnine i imam ovršnu i pravomoćnu presudu ,a sud me uvodi u posjed 8/24 dijela ,koji više ne postoji i zk knjigama

Sud donosi rješenje po prijedlogu stranke, što ste točno naveli u prijedlogu za ovrhu,? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Može pomoć ,upisan sam kao vlasnik nekretnine i imam ovršno i pravomoćno rješenje ,a ovrhom sam uveden u suposjed svoga vlasništva .Očekujem ponovo promjenu brava ,jer plodouživatelj je i dalje u suposjedu ,znači ako je promjenio brave ,ja provalim i on me tuži za smetanje posjeda .

Zapravo moje pitanje kako da ovršnim i pravomočnim rješenjem ,temeljem kojeg sam upisan kao samovlasnik ostvarim samostalni posjed 

Zahvalan bih bio na brzom i hitnom savjetu ......

.....muke po Mateju .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , kresimir51 je napisao:

Može pomoć ,upisan sam kao vlasnik nekretnine i imam ovršno i pravomoćno rješenje ,a ovrhom sam uveden u suposjed svoga vlasništva .Očekujem ponovo promjenu brava ,jer plodouživatelj je i dalje u suposjedu ,znači ako je promjenio brave ,ja provalim i on me tuži za smetanje posjeda .

Zapravo moje pitanje kako da ovršnim i pravomočnim rješenjem ,temeljem kojeg sam upisan kao samovlasnik ostvarim samostalni posjed 

Zahvalan bih bio na brzom i hitnom savjetu ......

.....muke po Mateju .....

Da ali molim pročitajte prijašnji post , nisam možda bio jasan kuća je etažirana na S1 i S2 i tako je upisana u zk knjige ,meni pripada S1 , nećacima S2 ,te plodouživatelj ima pravo plouživanja samo na S2 ,bio je uzurpirao obadvije etaže ,sada sam uveden u suposjed i S1 i S2 ,ali suposjed više ne postoji ,pitanje ;

Kako ostvariti samostalan posjed i vlasništvo kako sam upisan u zk knjige i imam ovršno i pravomoćno rješenje ?

.....muke po Mateju .... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kresimir51 je napisao:

očito nova parnica ?

Po svemu sudeći da, jer ste tužbom zahtijevali predaju suposjeda, te ste ovrhom i uvedeni u suposjed. Činjenica da ste etažni vlasnik i da ovlaštenik plodouživanja nema služnost na vašoj etaži je u okončanom ovršnom postupku bila bez učinka iz razloga izreke presude na osnovu koje je pokrenuta ovrha, dakle, ono što ste od suda zahtijevali vam je udovoljeno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru , ali trenutno sam u posjedu ovršne i pravomoćne presude temeljem koje sam upisan kao vlasnik etaže ,tj vođen je postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice u kojem sam uspio , Zs - u Bjelovaru je napisao da  plodouživatelj ne može , se protiviti ,kako provesti to rješenje , Hvala na odgovoru .... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, kresimir51 je napisao:

Zs - u Bjelovaru je napisao da  plodouživatelj ne može , se protiviti ,

Ne može se protiviti promjenama u zemljišnoj knjizi

 

Prije 30 minuta, kresimir51 je napisao:

kako provesti to rješenje

Rješenje je provedeno kroz zemljišne knjige, no ne i glede faktične vlasti,dakle plodouživatelj bez pravne osnove drži vašu etažu u posjedu koju bi trebao predati u cijelosti njenom vlasniku, međutim ne postoji ovršna isprava koja mu nalaže takvu činidbu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru , ali trenutno sam u posjedu ovršne i pravomoćne presude temeljem koje sam upisan kao vlasnik etaže ,tj vođen je postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice u kojem sam uspio , Dali je potrebno ,pokrenuti samo novu Ovrhu za predaju u POSJED u potpunosti ili nova TUŽBA  , Hvala na odgovoru .... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, kresimir51 je napisao:

Dali je potrebno ,pokrenuti samo novu Ovrhu za predaju u POSJED

Već je ranije napisano da nedostaje izreka koja počinje sa "Nalaže se tuženom da tužitelju preda u posjed......................... oslobođenu od osoba i stvari, u roku od 15 dana pod prijetnjom ovrhe" 

 

Prije 15 minuta, kresimir51 je napisao:

ili nova TUŽBA

Bojim se da je tako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija