Jump to content

Putni troškovi u obrtu


Antonio144

Preporučene objave

Kakva su pravila u vezi putnih troškova u slučaju kada obrtnik za klijenta ide na teren? 

U ugovoru s klijentom je navedeno da u satnicu ne ulaze putni troškovi i smještaj i sl.  Ja idem na teren uskoro na jedan dan te budem prešao 250km u jednom smjeru te na lokaciji bio 7 sati.  

1. U tom slučaju ja im izdam račun 7*satnica + 500*X kn po kilometru (do 2kn/km?)?

2. Što ako sam ja na lokaciji 12h? Koliko znam, dnevnice se isplaćuju samo za zaposlenike a ne i vanjske suradnike?

3. Što ako sam na terenu više dana? Po ugovoru mogu naplatiti smještaj ako nije već dogovoreni do strane klijenata. I to je to?

4. Ako sam više dana na terenu te je smještaj od lokacije rada udaljen 25km onda u tom slučaju mogu naplatiti smještaj + dnevni putni troškovi? 

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve navedeno je moguće s klijentom dogovoriti i naplatiti, ovo što Vi pitate jest kako sebi to neoporezivo isplatiti, kao radniku za sebe kao poslodavca. Dakle, ako Vaš posao nije terenski rad i nemate terenski dodatak, tada ćete si isplatiti na način kao pod točkom 1. Ako ste dulje od 8 sati, a kraće od 12, tada ćete si isplatiti i pola dnevnice. Ako ste dulje od 12 sati na putu, tada i cijelu dnevnicu. Smještaj je za radnika obično trošak poslodavca, ako ga radnik plaća, tada mu poslodavac to mora refundirati. Ovo su većinom računovodstvena pitanja, pa svakako pitajte računovođu kako je najbolje i najpovoljnije to isplatiti. Što se tiče klijenta, možete naplatiti sve što ste dogovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija