Jump to content

Obveza zainteresirane osobe na tužbu


BebacMan

Preporučene objave

 
Pozdrav svima.

Početkom godine sam na mingo.hr prijavio svoj slučaj vezan uz povrat novaca od strane Eventima za neodržan koncert. Državni inspektorat, Sektor za drugostupanjski upravni postupak je donio rješenje o vraćanju novaca. Novac je vraćen. Međutim danas mi je stiglo "rješenje" od Upravnog suda gdje Eventim po punomoćeniku (odvjetnik iz odvjetničkog ureda) tuži Državni inspektorat i traži poništavanje rješenja Državnog inspektorata, a gdje sam ja naveden kao zainteresirana osoba. Između ostalog stoji da se tuženik (Državni inspektorat) poziva da se izjasni o tužbi i uz to predloži dokaze kojima potkrepljuje svoje navode. Međutim stoji i da se zainteresirana osoba, tj ja poziva da dostavim Sudu odgovor na tužbu.

Ja nisam pravnik i nisam siguran koje su moje obveze vezane uz ovu tužbu. Da li sam dužan kao zainteresirana osoba u ovome sporu dostaviti odgovor na tužbu? Koje su posljedice ako Eventim dobije sudski spor protiv Državnog inspektorata, osim što ću pretp vratiti novac? Tko je dužan platiti sudske troškove u ovom slučaju ?
 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste posredno zainteresirana osoba u ovom predmetu. Svakako je izvjesno da biste mogli, ukoliko Eventim dobije spor, morati ostati u ugovornom odnosu s Eventimom, odnosno vratiti istima novac za kupljene karte. Što se tiče sudskih troškova, snose ih stranke, dakle država bi trebala snositi Eventimu troškove ako država izgubi, Vi ćete snositi svoje troškove vezano uz ulaganje nekih podnesaka itd. (ako angažirate odvjetnika) no po mom mišljenju, nećete Eventimu snositi troškove gubitka spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vi ste posredno zainteresirana osoba u ovom predmetu. Svakako je izvjesno da biste mogli, ukoliko Eventim dobije spor, morati ostati u ugovornom odnosu s Eventimom, odnosno vratiti istima novac za kupljene karte. Što se tiče sudskih troškova, snose ih stranke, dakle država bi trebala snositi Eventimu troškove ako država izgubi, Vi ćete snositi svoje troškove vezano uz ulaganje nekih podnesaka itd. (ako angažirate odvjetnika) no po mom mišljenju, nećete Eventimu snositi troškove gubitka spora.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija