Jump to content

Stanovanje u poslovnom prostoru


MoniTkalcevic

Preporučene objave

Molim Vas za informaciju.

Od nedavno smo vlasnici kuće, u kojoj je u prizemlju poslovni prostor.

Nije nam jasno kako je moguće da imamo poslovni prostor koji ima isti kućni broj kao i kuća  (kuća nije etažirana),i nema odvojene priključke (osim struje).

Poslovni prostor bio je u najmu preko 20.godina.

Molim vas ako netko zna kome da se obratimo u svezi s informacijama o poslovnom prostoru, od kuda da počnemo?

Živa rodbina posjeduje izvatke sa žiro računa gdje je evidentirana uplata za najam, također kod računa za struju evidentirano je da je priključak za poslovne prostore ( pravne osobe).

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće odvojiti kućni broj poslovnog prostora i nekretnine u kojem se on nalazi ako poslovni prostor i kuća čine jednu cjelinu (obiteljska kuća, stambena zgrada). Kućni broj se odnosi na nekretninu i na sve njene dijelove (bili etažirani ili ne). 

prije 8 sati , MoniTkalcevic je napisao:

Molim vas ako netko zna kome da se obratimo u svezi s informacijama o poslovnom prostoru, od kuda da počnemo?

Šta vas konkretno zanima u vezi poslovnog prostora? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Miljko je napisao:

Nije moguće odvojiti kućni broj poslovnog prostora i nekretnine u kojem se on nalazi ako poslovni prostor i kuća čine jednu cjelinu (obiteljska kuća, stambena zgrada). Kućni broj se odnosi na nekretninu i na sve njene dijelove (bili etažirani ili ne). 

Šta vas konkretno zanima u vezi poslovnog prostora? 

Moje pitanje je kojim dokumentom dokazujemo da je prizemlje kuće poslovni prostor?

uređeno: od MoniTkalcevic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Kome dokazujete, za što Vam to treba? Kupnjom kuće ste kupili i poslovni prostor, pretpostavljam?

Ne, darovnim ugovorom dobili smo kuću s dvorištem. Trenutačno po dokumentaciji koju posjedujemo nema govora o poslovnom prostoru (dobili smo to nedavno  i  tek smo počeli rješavati papire). Mi znamo da je bio poslovni prostor pošto je do prije dvije  godine unutra bio dućan( nakon toga nitko nije ništa mijenjao). Također, HEP mi daje informaciju da nam je priključak u prizemlju evidentiran na poslovni prostor. Raspitivanjem na općini (pošto je to manje mjesto -obratili smo se općini) rečeno nam je da oni nemaju informaciju o trenutačnom stanju tog prostora, ali da po prostornom planu uređenja općine sve kuće u strogom centru naše općine bi trebale imati u prizemlju poslovni prostor. Meni nije jasno na temelju kojeg dokumenta mogu reći da je to poslovni prostor ukoliko se odlučim na iznajmljivanje? tj. postoji li mogućnost bilo kakvih kazni ukoliko mi sad odlučimo sebi u tom prostoru urediti stan?

Ispričavam se ako loše objašnjavam situaciju nisam ni blizu te struke i pomalo me sve to zbunjuje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija