Jump to content

Jeli moguce prebacivanje duga i kako?


prijestupnik

Preporučene objave

Pozdrav,

jedna meni draga osoba ima situaciju, duzna je pare i bojimo se da sad kad krenu ovrhe ne ode u blokadu. Ta osoba nije bila do sada blokirana a ja vec jesam. Zanima me mogu li traziti da se dug od te osobe prebaci na mene pa da budem ja taj ,koji je duzan taj isti iznos(ili ako ce biti neznatno veci moze i to). Neka vrsta otkupa duga ili jednostavno preuzimanje duga na moje ime?

 

Nemamo novce da taj dug platimo.

Nadam se da razumijete moje pitanje i nadam se da ima neki nacin ili shema kako to napraviti. 

Dug je prema onoj banci koja daje online zajmove.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba sastaviti i potpisati ugovor o preuzimanju duga, ali pazite, ne o preuzimanju ispunjenja, i ne o pristupanju dugu, jer se samo preuzimanjem duga mijenja osoba dužnika, odnosno stari prestaje biti dužnik, a novi postaje. Pogledajte čl. 96., to nema veze s ovrhom, i dalje je potreban pristanak vjerovnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprosti nisam dobro razumio ovo, ja zelim biti taj novi duznik tj taj dug zelim da u potpunosti bude na moje ime, tako da ta osoba od koje uziman dug ne bude duzna nego da ja budem duzan umjesto nje

sta onda znaci preuzimanje ispunjenja i pristupanju dugu, jel to znaci da ce ista osoba ostati duzna i da ce njoj ici na ovrhu ako ja ne platim?

recite mi kad dug ode na ovrhu jeli se onda isto moze preuzeti dug ili je tu prošla baba sa kolacima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija