Jump to content

Rad na “crno” kod dva različita poslodvca


Benzin

Preporučene objave

Ovako rado se o dostavi putem 2 platforme. Eh kao sto znamo rad na takvom poslu je rad bez prijave na zdravstveno i mirovinsko osim ak si radnik sam plaća. Ajmo rec da je rad na crno. Mene zanima da li ja mogu radit istovremeno kod dva različita poslodavca. S jednim imam ugovor o radu ali nema prijave. Mislim morao bi sam mjesecno plaćat 1000 kn ili kolko je vec prijava. A s drugim ne znam kakv bi bio ugovor . Ali rad na 2 različite platforme za dostavu su u pitanju . Znaci bave se i jedna i druga dostavom hrane al rad je preko aplikacije. Necu ih imenovat ali uglavnom su to dvije poznate aplikacije u Zagrebu za dostavu hrane .  Kod jednog bi na jednoj a kod drugog na drugoj pa me zanima jel smijem tako ili bi morao tražit dozvolu od ovog prvog da radim za drugog ?

uređeno: od Benzin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Benzin je napisao:

Mislim morao bi sam mjesecno plaćat 1000 kn ili kolko je vec prijava.

Ovo je glupost samo takva. Poslodavac snosi trošak prijave, ne radnik. U najgorem slučaju neka vas prijavi barem na jedan sat jer su doprinosi stvarno minimalni, a ide vam staž za mirovinu kao da ste prijavljeni na puno radno vrijeme. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Benzin je napisao:

Ovako rado se o dostavi putem 2 platforme. Eh kao sto znamo rad na takvom poslu je rad bez prijave na zdravstveno i mirovinsko osim ak si radnik sam plaća. Ajmo rec da je rad na crno. Mene zanima da li ja mogu radit istovremeno kod dva različita poslodavca. S jednim imam ugovor o radu ali nema prijave. Mislim morao bi sam mjesecno plaćat 1000 kn ili kolko je vec prijava. A s drugim ne znam kakv bi bio ugovor . Ali rad na 2 različite platforme za dostavu su u pitanju . Znaci bave se i jedna i druga dostavom hrane al rad je preko aplikacije. Necu ih imenovat ali uglavnom su to dvije poznate aplikacije u Zagrebu za dostavu hrane .  Kod jednog bi na jednoj a kod drugog na drugoj pa me zanima jel smijem tako ili bi morao tražit dozvolu od ovog prvog da radim za drugog ?

Ovo je sasvim drugi režim nego što Vi mislite - morali biste postati paušalni obrtnik, koji radi za sebe i odgovara za sebe i za svoje doprinose. Ne biste imali pravo na godišnji, na plaćeno bolovanje - kad ne biste radili, ne biste imali plaćeno, i "poslodavac" (ustvari klijent) može odustati bilo u kojem trenutku bez upozorenja, nema otkaznog roka. 

S druge strane, niste radnik, nego samostalni obrtnik, pa nema zabrane natjecanja radnika s poslodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovo je sasvim drugi režim nego što Vi mislite - morali biste postati paušalni obrtnik, koji radi za sebe i odgovara za sebe i za svoje doprinose. Ne biste imali pravo na godišnji, na plaćeno bolovanje - kad ne biste radili, ne biste imali plaćeno, i "poslodavac" (ustvari klijent) može odustati bilo u kojem trenutku bez upozorenja, nema otkaznog roka. 

S druge strane, niste radnik, nego samostalni obrtnik, pa nema zabrane natjecanja radnika s poslodavcem.

Mah te platforme rade slično kao i Uber i Bolt. Znači nađem si neku firmu i onda recimo potpišem ugovor s x i dostavljam za nju,a s drugom ugovor o djelu i dostavljam za y i sada je pitanje moje bilo da li mogu istovremeno za x i y dostavljat jer s x imam ugovor o radu ali nisam prijavljen,a s y je ugovor o djelu. Samo kod takvih poslova je onda problem prijave di bi si radnik sam morao plaćati prijavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Benzin je napisao:

 Znači nađem si neku firmu i onda recimo potpišem ugovor s x i dostavljam za nju,a s drugom ugovor o djelu i dostavljam za y i sada je pitanje moje bilo da li mogu istovremeno za x i y dostavljat jer s x imam ugovor o radu ali nisam prijavljen,a s y je ugovor o djelu. 

Možeš raditi i za firmu z.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Poslodavac može tražiti zaštitu protiv Vašeg kršenja radnih obveza samo ako je sam ispoštovao obveze prema Vama - da Vas prijavi, da Vam uplaćuje doprinose, da Vam teče staž. 

 

, sivko je napisao:

Možeš raditi i za firmu z.

Ukoliko si sam placam staž tipa 2h dnevno sto bi bilo 350 kn/mj jel i to slučaju isto mogu radit za firmu z ili moram tražit odobrenje od poslodvca kod kojeg sam prijavljen al si sam placam staz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija