Jump to content

Jeli propala mogučnost naplate?


ŽAKLINA11

Preporučene objave

Poštovani, u nemogućnosti naplate  pravomoćne presude obratili smo se FINI.Iako je dužnik javno registriran kao glazbenik što znači treba dobivati  tantjeme  nama su kazali da ništa nije  njegovo vlasništvo.A ime mu piše na CDu ,nastupa na koncertima  itd.....Angažirala sam   odvjetnicu i prošli tjedan na Fini  upitam koja sam u redu za naplatu a oni mi kažu  da je proglašen bankrot ,da je prošlo 3 godine i  da od naplate nema ništa.Pitala sam kako nisam bila obavještena,a oni su kazali da je moja odvjetnica a ako nije da je na e stranici suda mogla vidjeti.????.Ja sam se javila odvjetnici koja kaže da nema pojma o tome da nije obaviještena.Na moje inzistiranje i pitanje mogu li nešto poduzeti rekla je da se zakon promijenio u 4 mjesecu i da nema nikakvih mogućnosti.Ne mogu vjerovati da sam platila odvjetnice i puno nekih naknada za razne uvide u njegovo stanje i da je sad sve propalo.Jeli me netko morao obavijestiti  jer smo mu mogli zaplijenitj skupe gitare u međuvremenu.,?Jeli stvarno sve propalo  i jeli odvjetnica morala drukčije postupiti, ? Što mogu osim plakati?Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,
hvala na brzom odgovoru,Ja sam imala pravomoćnu presudu.Čak sam jednom i na Legalis postavila pitanje kako je moguće da se ne mogu naplatiti.
Pokušali smo , više je nego odvjetnica, ući u trag  dužniku  ali vjerovali ili ne svi su nam odgovarali da ništa nije na njemu ,nikakva imovina i da nema primanja.Istovremeno   njegovo ime piše na CDima (on svira gitaru) sudjeluje na  festivalima i normalno je da ima tantijeme i da je plaćen.Na kraju sam išla na Finu i tamo stala u red  za isplatu,Kao nikada nisam dobila ni lipe  nekidan sam otišla provjeriti i tada su mi rekli da je prošlo 3 godine otkako je on proglasio bankrot i da  je to gotovo ..... Ja sam zvala odvjetnicu i pisala joj .jer ona  nije imala pojma barem je tako odgovorila .OVO JE NJEN ODGOVOR Poštovana gđo. 
nemamo nikakvih saznanja da je ovrha u ovom predmetu obustavljena.
U 6.mj. ove godine primili smo mail od FINA-e u kojem su nas tražili Vaš OIB, s obzirom da nije bio naveden u rješenju ovrsi (u vrijeme podnošenja prijedloga za ovrhu OIB sukladno zakonu nije bilo obvezno navesti).
Mi smo FINA-i odmah dostavili Vaš OIB. Nakon toga nismo od FINA-e dobili nikakve nove informacije.
LP,"
Šokirana, ponovo sm joj pisala i ja i poslala  izvod kojije meni dala Fina a kazali su da je odvjetnica to sve trebala znati i vidjeti na e stranici suda.

Mogu Vam poslati prepisku moju s njom   ali i ispis koji sam ja dobila ,išla sam tražiti na FINU.

Na  moj ponovljeni email odgovorili su mi iz ureda odvjetnice.

"Poštovana gđo 
Nastavno na Vaš upit, želimo Vas informirati da nismo dobili obavijest o
prestanku ovrhe od FINA-e, ali je 18. travnja 2020. na snagu stupio Zakon o
provedbi ovrhe na novčanim sredstvima (NN 68/18, 02/20, 46/20, 47/20), prema
kojem FINA prestaje s ovrhom ako tražbina nije u cijelosti naplaćena u roku
od tri godine i ako u posljednjih šest mjeseci nije bilo nikakvih naplata s
računa ovršenika, zbog čega je došlo i do prestanka Vaše ovrhe.
Nažalost, trenutno ne postoji ništa što možemo učiniti.
S poštovanjem,
Odvjetnički ured/Law Office/Anwaltskanzlei"

Jeli ovo stvarano kraj i moram li se oprostiti od ,mog novca?

Imam  dojam da je i odvjetnica malo pogriješila  i da nije baš zainteresirana.

PS ne znam smijem li poslati izvod FINE jer se na njemu vidi ime i prezimae odvjetnice

Hvala Vam,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što navodite bi bilo postupanje Fine po čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima i to nema nikakve veze sa bankrotom koji spominjete. Ovo samo znači da je Fina postupila po sili Zakona, jer je ta tražbina bila trenutno nenaplativa. Međutim, nema nikakve zapreke da Vi ne bi ponovno dostavili Fini zahtjev za provedbu ovrhe na novčanim sredstvima tog ovršenika, jedino što uz taj zahtjev još trebate podmiriti naknadu sukladno čl. 22. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Nije mi jasno zašto odvjetnica piše da ne postoji ništa što se može napravitii.!? Njene  odgovore sam poslala  pod navodnicima ,

Ovo je dokument koji mi je dala Fina .Meni  a odvjetnica nije ni tražila.

Sutra ću poći na Finu kako ste i napisali   samo ne znam kolika je naknada.Jer  ja do sada samo nešto plaćam  a ni kune se nisam naplatila.Nadam se   ipak da ću jednom dobiti svoj novac.

Molim Vs pogledajte ovo što sam dobila na Fini.

Hvala Vam,

 

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana  sve sam napravila kako ste kazali i ponovo otišla na Finu te pokušala dostavili Fini zahtjev za provedbu ovrhe na novčanim sredstvima tog ovršenika.Oni su me ponvo odbili i kazali da to ne mogu jer je  podlukom Opčinskog suda u Splitu ovršenik oslobođen  u cijelosti.Dai su  mi i napisano a ja sam pokušala doći do tog spisa ali neuspješno.

Molim Vas jeli normalno ovako ponašanje odvjetnice koja uopće  za ovo nije znala ?a kad sam joj ja kazala  šturom porukom je  odgovorila  . Čini mi se da je ovo za nju završeno..Ja u ovom trenutku ne znam  zbog čega se ovo sve dogodilo i što sada? Jeli ovo kraj?  Šaljem   ovo što su mi napisali i čime ja nisam uspila otvoriti spis sa suda,Možda Vi možete.Hvala.

123108985_378603569951216_1334846379720785633_n.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ŽAKLINA11 je napisao:

Čini mi se da je ovo za nju završeno..Ja u ovom trenutku ne znam  zbog čega se ovo sve dogodilo i što sada? Jeli ovo kraj?

Da, završeno je i ovo je kraj za Vaše potraživanje, jer je u vrijeme pokretanja jednostavnog postupka stečaj potrošač (to je taj Sp) Vaša ovrha bila zavedene u Fininom Očevidniku i čekala je red za naplatu. Da je bila pravodobno povučena ili da je u to vrijeme bila pokušana ovrha na nekom drugom predmetu ili sredstvu ovrhe, tada je sud ne bi uzeo u obzir i ne bi bila obuhvaćena jednostavnim postupkom stečaja potrošača, odnosno ovršenik ne bi bio oslobođen ove obveze. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana hvala na odgovoru-                                                                                Trebalo  mi je nekoliko dana da se pomirim sa tom činjenicom,Moje pitanje je kao i ranije tko je sve to trebao pratiti  i  ne dopustiti da se to dogodi?Ja nisam stručna izato sam imala odvjetnicu.Jeli to bio njen posao? I Ima li ona neku odgovornost? Ona se uopće nije ni javljala.Jeli to ponašanje u redu?Ja sam zgrožena činjenicom da moj novac nikada neću vidjeti a da sam uz njega još potrošila na razne podneske,tužbe , plaćanje odvjetnica.....

Ako ne mogu naplatiti novčano kako to da ne mogu naplatiti od njegovih gitara?Kako to da netko živi u Hrvatskoj  i 20 godina  ,nastupa  a ništa nije  njegovo vlasništvo?Tko prima njegove tantjeme?Jesu li te malverzacije  kažnjiva djela?Ovo je užasna situacija. u kojoj samo ja ispaštam .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija