Jump to content

Ometanje posjeda - širenje na tuđe zemljište


kornat3

Preporučene objave

Imam zemljište površine 150 m² , usko i izduženo . Zemljištu sam vlasnik 1/1  u vlasničkom listu . Također zemljište je uredno nacrtano na katastru i prema posjedovnom listu sam u posjedu   1/1 . Kako se ono nalazi u vikend – naselju odavno se  tih par maslina prestalo obrađivati a i posjećivati , pa se izgubio uvid u stvarno stanje na terenu. Treba biti geodet  da bi , danas prepoznao koja je koja čestica . Ali, uvidom u stanje na terenu a posebno akord preglednik  ( snimka iz zraka )  ,  sagrađene su  tri ogromne vile od par stotina kvadrata. Jedna ispred  a dvije s bočnih strana.  Ova naprijed i s jedne strane su neposredni susjedi dok je do treće , kao i otraga par   čestica sličnih  mojoj , nešto veće ( ili iste površine ) . Granice čestica su jasne i nedvosmislene i nikad , nitko, nije tražio izmjenu katastarskog plana. Slobodne čestice mogu oformiti lijepo gradilište ( problem su neriješeni imovinsko – pravni odnosi ). Međutim "moćni" susjedi su se dijelom  "razbacali" i na susjede , tako i  na moju česticu     ( dvorišta , parking i sl. ). Mogu li ja svoje vlasništvo ograditi ili zaštititi na neki drugi način i natjerati  "elitu" da se maknu s moje imovine  ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija