Jump to content

Naručivanje lijekova/suplemenata preko interneta


testertestr

Preporučene objave

Pozdrav,

planirao sam naručiti s interneta par lijekova koji kod nas idu na recept, a u Americi i nekim drugim državama se bilježe kao suplementi i dostupni su u slobodnoj prodaji - npr: Noopept, piracetam, oxiracetam.

Zanima me bi li mogao upasti u nevolje zbog naručivanja istih, jer koliko sam čitao na stranicama Carinske uprave, zabranjeno je uvoziti lijekove, ali oni nisu u spremnicima za lijekove te će vrlo vjerovano biti označeni kao suplementi/dodatci prehrani.


Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, testertestr je napisao:

Pozdrav,

planirao sam naručiti s interneta par lijekova koji kod nas idu na recept, a u Americi i nekim drugim državama se bilježe kao suplementi i dostupni su u slobodnoj prodaji - npr: Noopept, piracetam, oxiracetam.

Zanima me bi li mogao upasti u nevolje zbog naručivanja istih, jer koliko sam čitao na stranicama Carinske uprave, zabranjeno je uvoziti lijekove, ali oni nisu u spremnicima za lijekove te će vrlo vjerovano biti označeni kao suplementi/dodatci prehrani.


Unaprijed hvala na pomoći!

Bok, ja sam u istoj situaciji. Npr. postoje takvi lijekovi koji u nas idu na recept, a vani se prodaju u slobodnoj prodaji. Npr. DXM ( sirup za kašalj ), Nootropici ( te koje si nabrojao ), modafinil (ovaj se proizvod uglavnom naručuje iz Indije, al US customs gleda blagonaklono na njega). Problem je što oni u nas idu na recept, ali ne nalaze se na popisu zabranjenih tvari ( Popis droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu droga ). Nisam još čuo da je itko imao problema za npr. naručivanjem modafinila, al možda to može bit samo dobra volja carinika? Neka netko drugi napiše tko ima više iskustva ili je sam naručivao takve stvari. Postoji jedna iznimka kod tih „nootropica“, a to je kratom koji se od sada nalazi na tom popisu droga tako da ni slučajno naručivat jer čitao sam na redditu da je user doživio pretres zbog te substance ( nedavno uvedena na popis ).

U svojim studentskim danima kad još modafinil nije bio popularan naručivao sam par puta i svaki put je stigao bez problema ( al to je vjerovatno bila samo sreća ). Bilo je  još takvih „supplemenata“ koji nisu bili na popisu droga i svaki puta su stigli, al mislim da samo carinici nisu otvarali paket. Možda ćeš bolje proći nego da naručiš tvar koja se nalazi na popisu kontroliranih substanci, al ne mogu tvrdit sa 100% sigurnosi jer sam do sada vjerovatno imao samo sreću u tome da carinici nisu otvarali moj paket, a bilo ih je (10+) tijekom godina.

uređeno: od samuraj1880
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija