Jump to content

Ne realizirana djacka ekskurzija


bloodybrilliant

Preporučene objave

Postovani, uplaćivala sam mjesečne  rate putnickoj agenciji u Dakovu, za đačku ekskurziju koja je trebala biti u lipnju ove godine. Sada želim svoj novac nazad, no agencija se brani da nikome ne moraju vratiti novce, dokle god traje ovo stanje s korona virusom, i još 6 mjeseci poslije toga.... Izglasan je kažu takav zakon. 

Vrlo sam ljuta, i ovo je zadnji puta da ću kreditirati neku putničku agenciju, ikada više... a imam troje školaraca.
Kome da se uopće žalim da mi se vrati novac?
Da li je doista izglasan takav zakon?!
... i ako jest, zašto nam onda vlada ne vrati novac?
Moja sestra primjerice, je imala isti slučaj u Austriji, ali njima su vraćeni novci u dva tjedna nakon što je ekskurzija otkazana.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o pružanju usluga u turizmu, izmjene i dopune od 07.04.2020. godine (NN 42/2020)

Iza članka 38. dodaju se članak 38.a i naslov iznad članka koji glase:

»Pravo na raskid ugovora i izdavanje vaučera u uvjetima posebnih okolnosti uzrokovanih epidemijom bolesti COVID-19

Članak 38.a

(1) Iznimno od članka 37. stavaka 6. i 7. i članka 38. stavaka 2. i 3. ovoga Zakona, za neizvršene ugovore o putovanju u paket-aranžmanu koji su se trebali izvršiti nakon 1. ožujka 2020., putnik ima pravo na raskid ugovora o putovanju u paket-aranžmanu po isteku 180 dana od dana prestanka posebnih okolnosti, a organizatori putovanja za iste putnicima izdaju vaučer.

(2) Ako se putnik odluči za povrat sredstava, organizator mora izvršiti povrat uplaćenih sredstava u roku od 14 dana po isteku 180 dana od prestanka posebnih okolnosti.

(3) Vaučer izdan za neizvršeni ugovor o putovanju u paket-aranžmanu pokriven je već ugovorenom jamčevinom za slučaj nesolventnosti i na njemu moraju biti navedeni podaci o jamčevini iz članka 50. stavka 5. ovoga Zakona.

(4) Ovlašćuje se ministar da pravilnikom uredi način korištenja vaučera iz stavka 1. ovoga članka.«.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija