Jump to content

Alkohol, poziv na saslusanje ...


Dominik01

Preporučene objave

Pozdrav svima,
naime, dogodilo mi se da sam nakon 20+ godina vozackog iskustva prilikom povratka kuci iz lokalnog kafica (cca. 1km od kuce) naletio na policiju i napuhao 1.92 g/kg.

Glupo znam, sramim se, zao mi je , ali ne mogu vratiti vrijeme... nayalost... ali to mi je skola za ubuduce.

E sad, malo sam citao i vidim da se moze traziti umanjenje zastitne mjere kao u "rezanje" novcane kazne.

U mojem slucaju prijedlog policije je 20.000 kn i 3 mjeseca bez dozvole.

Mene interesira u kojem trenutku ja pisem prigovor? Dakle ja sam automatski dobio poziv na saslusanje, sto ocito znaci da me moraju najprije ispitati, te tada mi salju rjesenje na koje imam pravo zalbe. Da li sam u pravu.

S obzirom na vasa iskustva sto mislite da li postoji mogucnost da me oslobode recimo zastitne mjere (razlozi su posao, dvoje djece.. njihova skola, treninzi.. uglavnom nemogucnost egzistencije i normalnog funkcioniranje bez vozacke dozvole) te da mi umanje novcanu kaznu (razlog je vrloveliki iznos, moje opterecenje kreditom).

Moram napomenuti da zadnjih 10 tak godina nisam kaznjavan zbog prometnih prekrsaja u vidu oduzimanje vozacke dozvole i slicno.

 

Hvala unaprijed na odgovorima,

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ćeš imati na sudu priliku iznijeti obranu, a tu ti vrijedi isto što pišemo za prigovore - priznanje, kajanje, olakotne okolnosti (nekažnjavanost, potreba za v.d., mala primanja, obitelj...).

I da, umaš realne šanse da će kazna biti puno manja, a i da će smanjiti zabranu (teško da je uopće ne bude).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Dominik01 je napisao:

ja sam automatski dobio poziv na saslusanje, sto ocito znaci da me moraju najprije ispitati, te tada mi salju rjesenje na koje imam pravo zalbe. Da li sam u pravu.

...te da mi umanje novcanu kaznu (razlog je vrloveliki iznos, moje opterecenje kreditom).

Točno,a uz sve ćeš tražit i otplatu kazne na rate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , drot13 je napisao:

Prvo ćeš imati na sudu priliku iznijeti obranu, a tu ti vrijedi isto što pišemo za prigovore - priznanje, kajanje, olakotne okolnosti (nekažnjavanost, potreba za v.d., mala primanja, obitelj...).

I da, umaš realne šanse da će kazna biti puno manja, a i da će smanjiti zabranu (teško da je uopće ne bude).

Hvala na odgovoru!
U redu, dakle, najprije moram proci saslusanje, iznijti sve gore navedeno i traziti sto manju kaznu.
Tada cekam da mi dodje presuda na kucnu adresu. Ukoliko presuda ne bude zadovoljavajuca (svesto je manje od prvobitne kazne je zadovoljavajuce :) ) ali recimo da se potrudim da je maksimalno umanjim, tada pisem prigovor na presudu. Po vama, koliko je to isplativo, te da li time mogu dobiti dodatno umanjenje kazne? Vjerujem da imate iskustva u ovom podrucju. Hvala
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Točno,a uz sve ćeš tražit i otplatu kazne na rate.

Hvala na odgovoru!

Aha, na saslusanju trazim umanjenje kazne i otplatu na rate.
Jedno pitanje, da li na saslusanje donosim dokaze npr. o radnom odnosu, nekakvu izjavu recimo direktora u kojoj je vidljivo da mi je automobil potreban u poslovne svrhe, dokaz da imam kredit itd. ili to kasnije prilazem ukoliko se zalim na presudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija