Jump to content

Prijava na mirovinsko i zdravstveno


Benzin

Preporučene objave

Pošto se ne razumijem previše situacija sljedeća radim trenutno bez prijave. Sad sam prico s poslodavcem i kaže moze me prijavit na 2 h i to bi doprinosi bili 350 kn,a ak ocu full prijavu to bi me doslo 1400 kn mjesecno. 
glavno pitanje je kako utječe prijava na 2 h na staz a kako ova od full? Pošto je cijena 1000 kn razlike a taj posao je slicno ko i taksisti na uberu. Što vise rade vise zarade tako i ja sto vise dostava vise para. A posto je full prijava ovako malo skupa na prvu zato me zanimaju razlike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Benzin je napisao:

glavno pitanje je kako utječe prijava na 2 h na staz a kako ova od full?

Po novom nikako. Rad na dva sata i rad na osam sati su izjednačeni, Prema iznosu doprinosa rekao bih da vam prijava ide na minimalac tako da nema čak niti razlike u mirovini u ako ste prijavljeni na dva ili na minimalac (ako biste proveli onih 15 godina staža na tu šemu ali sigurno da vam ruše PVB)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Benzin je napisao:

Pošto se ne razumijem previše situacija sljedeća radim trenutno bez prijave. Sad sam prico s poslodavcem i kaže moze me prijavit na 2 h i to bi doprinosi bili 350 kn,a ak ocu full prijavu to bi me doslo 1400 kn mjesecno. 
glavno pitanje je kako utječe prijava na 2 h na staz a kako ova od full? Pošto je cijena 1000 kn razlike a taj posao je slicno ko i taksisti na uberu. Što vise rade vise zarade tako i ja sto vise dostava vise para. A posto je full prijava ovako malo skupa na prvu zato me zanimaju razlike

Tebe bi doslo? Zar to ne placa poslodavac ?   Uf,uf. Ako je to vec tako, da bi imao vecu mirovinu u buducnosti, uvijek bi trebao biti prijavljen na puno radno vrijeme.

A kakva je to prijava od 2 sata? Koja je to prevara nevjerojatno nesto cega sve necemo jos cuti !!!!  Bilo bi super da mozes naci drugi posao, jer ovo po meni kao i da ne radis

ako zelis misliti na daljinu Na svoju buducnost.   I dobro se raspitaj jos o ovome, pogotovo mirovinskim fondovima i pravu na  staz! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Leana10 je napisao:

A kakva je to prijava od 2 sata? Koja je to prevara nevjerojatno nesto cega sve necemo jos cuti !!!!

Sasvim legitimna prijava i nije nikakva prevara. To što se institut prijave na dva sata zloupotrebljava je drugi par rukava

Prije 20 minuta, Leana10 je napisao:

Ako je to vec tako, da bi imao vecu mirovinu u buducnosti, uvijek bi trebao biti prijavljen na puno radno vrijeme.

Prijava na 2 sata ili na 8 sati ne utječe na pravo na mirovinu niti značajno doprinosi većoj mirovini prijava na puno radno vrijeme s minimalacem. Veću mirovinu može imati samo ako se uplaćuje više u mirovinski sustav. Baci oko na gore linkan članak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija