Jump to content

Otplata MORH stana po dobivanju opomene pred oduzimanje stana ili jednokratnu uplatu duga


Leana10

Preporučene objave

Molila bih ako mi netko moze dati savjet. Dakle mi smo nasljedili stan pokojnog oca mog supruga. Taj stan je postao vlasnistvo MORH a i svi stanari su dobili mogucnost otplate stana jednokratno od 15.000 dm koje mi naravno nismo imali niti mogli naci. Tako smo 1998.g. dobili  ugovor i mogucnost obrocne otplate  do 2028.g.  Placali smo redovno dok smo mogli. Jedno vrijeme nismo jer smo se jednostavno nasli pred zidom, dvoje djece, moja bolest, samo on radi. Radi i prekovremeno. Ali ne moze i ne moze.  Zato 2007/2008 g.  dizemo kredit takoder bi trebao isteci 2028 g. i placamo maximalan iznos koji smo mogli odvojiti MORH u. Opet smo sve ostale rezije i potrebe stavili kao prioritet pred stanom i dug raste i raste. Prosle godine, 2019.g. dobijamo obavijest/ opomenu od MORH a da imamo ili platiti 130.000 kn odjednom/ netko mi gore kaze,pa to vam je nista  cira !!!!!! ili uzimaju nekretninu. Od tih 130.000 kn duga, 55.000 kn su samo kamate. Nakon pustih pregovora dogovorimo se da  (kako oni to kazu) prema   nasim "mogucnostima" otplacujemo oko 900 kn plus redovnu ratu za stan oko 350 kn  iskljucivo do 15. u mjesecu  do 2028.g. //

Smijesno je da oni nemaju ni program u kompjuterima koji bi nam sam slao sve uplatnice/ tamo je racunalna oprema ocito koma, a programi  stari da stariji ne mogu biti, nego mi sami ispunjavamo svaki mjesec  uplatnice i placamo.

Moje pitanje je mozemo li ikako i kad zatraziti bar otpis kamata jer su skoro vece ili jednake dugu. Znaci prakticki mi mamo 2 kredita, smanjen mjecni prihod ( suprug u mirovini od rujna 2020), rezije i snadi se "druze"

Napominjem da sam odmah pitala za otpis makar kamata, Receno mi je da se to kod njih ne prakticira nikako,

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, nema pravne osnove za ovo što tražite.

ni za zatezne kamate?

"https://www.morh.hr/cesta-pitanja-odgovori-2017/

 

3. Je li moguće otpisati dug s osnova zateznih kamata za najamninu?
  • Moguće je, ukoliko budu zadovoljeni svi uvjeti za otpis propisani Uredbom o kriterijima, mjerilima i postupku za odgodu plaćanja, obročnu otplatu duga te prodaju, otpis ili djelomičan otpis potraživanja („Narodne novine, broj 52/13 i 94/14). Najvažnije je da se glavnica duga najamnine plati u cijelosti, te da se podnese pisani obrazloženi zahtjev za otpis duga s osnova kamata Ministarstvu obrane, Odjelu za evidenciju i materijalno knjigovodstvo, Zvonimirova 12, Zagreb. Zahtjev će se proslijediti na nadležno postupanje u Ministarstvo financija."

 

Znaci nista......nikakvog izlaza.....hvala vam na odgovoru....ne znam kako cemo stvarno ne znam...isuse boze....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Leana10 je napisao:

Molila bih ako mi netko moze dati savjet. Dakle mi smo nasljedili stan pokojnog oca mog supruga. Taj stan je postao vlasnistvo MORH a i svi stanari su dobili mogucnost otplate stana jednokratno od 15.000 dm koje mi naravno nismo imali niti mogli naci. Tako smo 1998.g. dobili  ugovor i mogucnost obrocne otplate  do 2028.g.  Placali smo redovno dok smo mogli. Jedno vrijeme nismo jer smo se jednostavno nasli pred zidom, dvoje djece, moja bolest, samo on radi. Radi i prekovremeno. Ali ne moze i ne moze.  Zato 2007/2008 g.  dizemo kredit takoder bi trebao isteci 2028 g. i placamo maximalan iznos koji smo mogli odvojiti MORH u. Opet smo sve ostale rezije i potrebe stavili kao prioritet pred stanom i dug raste i raste. Prosle godine, 2019.g. dobijamo obavijest/ opomenu od MORH a da imamo ili platiti 130.000 kn odjednom/ netko mi gore kaze,pa to vam je nista  cira !!!!!! ili uzimaju nekretninu. Od tih 130.000 kn duga, 55.000 kn su samo kamate. Nakon pustih pregovora dogovorimo se da  (kako oni to kazu) prema   nasim "mogucnostima" otplacujemo oko 900 kn plus redovnu ratu za stan oko 350 kn  iskljucivo do 15. u mjesecu  do 2028.g. //

Smijesno je da oni nemaju ni program u kompjuterima koji bi nam sam slao sve uplatnice/ tamo je racunalna oprema ocito koma, a programi  stari da stariji ne mogu biti, nego mi sami ispunjavamo svaki mjesec  uplatnice i placamo.

Moje pitanje je mozemo li ikako i kad zatraziti bar otpis kamata jer su skoro vece ili jednake dugu. Znaci prakticki mi mamo 2 kredita, smanjen mjecni prihod ( suprug u mirovini od rujna 2020), rezije i snadi se "druze"

Napominjem da sam odmah pitala za otpis makar kamata, Receno mi je da se to kod njih ne prakticira nikako,

Hvala!

Imaju oni dobre kompove.ne brinite.nitkome se ne šalju " gotove" uplatnice.znate koliko trebate plaćati mjesećno.prvi mjesec napravite uplatnicu a sljedeći ponesete staru i podastrete " teti" u banci i ona napravi uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija