Jump to content

Stjecanje vlasništva nad dvorištem


Pumku

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Kreditom kupujem kuću (trenutno čekamo odobrenje od APN-a). Kuća ima ograđeno dvorište (20m2), koje vlasnik godinama koristi. Dvorište je dio većeg dvorišta (170m2)  u susjedovom vlasništvu. Vlasnik kuće i susjed dogovorili su se riješiti vlasništvo, ali ja se želim osigurati da se vlasništvo sa susjeda prenese na vlasnika kuće, tj. mene, prije nego ostvarimo kupoprodaju nekretnine, kako bih se osigurao da me vlasnik kuće ne otpili nakon što dobije novac za kuću. Može li se ostvariti ikakav oblik vlasništva u kratkom roku, barem neodređenog dijela dvorišta, u kvadraturi dvorišta ispred kuće (20m2), a za koji nije potrebno čekanje od 6mj i geodetska mjerenja? Dakle, vlasništvo nad neodređenim dijelom dvorišta djelomično bi se osigurali da ćemo u skorijoj budućnosti ostvariti vlasništvo nad određenim dijelom dvorišta ispred kuće. Može li ikako se ostvariti vlasništvo nad npr. 1/8 čestice, neodređenog dijela, a da se prije toga ne moraju obaviti geodetski radovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija