Jump to content

Rješenje o ovrsi


Benzin

Preporučene objave

Danas mi došlo rijesenej o ovrsi za A1 od 1410 kn + zatezne kamete. Al ja u a1 nisam korisnik dugo i taj dug je trebo bit pod zastarom. Sada me zanima kako se žaliti kome i dokazivati da je dug u zastari ? Što se tiče ovrhe nemam nikakvih primanja trenutno a nemam nikakve imovine osim mobitela koji ionako ne moze pokrit dug za kojeg ne vjerujem da će se usrecit previse .

EDIT: zaboravio sam napisat da je to dug vise računa od 7-12/2018 godine . Dug iz 12/2018 dospijećem bilo 15.1.2019 , a dug od 11/2019 je dospjele bilo 13.12.2019. I taj je kao 1 kn. 

uređeno: od Benzin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je u pitanju rješenje o ovrsi javnog bilježnika i ako smatrate da je dug u zastari, možete uložiti prigovor u roku 8. dana od dana zaprimanja, a isti šaljete javnom bilježniku koji Vam je dostavio to rješenje. Po prigovoru on spis dostavlja sudu, gdje u parnici dokazujete svoje tvrdnje iz prigovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je u pitanju rješenje o ovrsi javnog bilježnika i ako smatrate da je dug u zastari, možete uložiti prigovor u roku 8. dana od dana zaprimanja, a isti šaljete javnom bilježniku koji Vam je dostavio to rješenje. Po prigovoru on spis dostavlja sudu, gdje u parnici dokazujete svoje tvrdnje iz prigovora. 

Jel se misli 8 dana sveukupno ili 8 radnih dana?

 Da javni bilježnik je u pitanju. A što bi mi bilo najbolje napisa? A mislio sam mu napisati Poštovani ulažem prigovor na Vaše riješenje o ovrsi i smatram da je dug u zastari s poštovanjem! Ime prezime. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Računa se ukupno 8 dana, a prigovor može biti sadržajno takav kako navodite. Morate naznačiti na koji poslovni broj rješenja o ovrsi se odnosi i isto tako trebate naznačiti datum i vlastoručni potpis.

Koji točno datum? Piše da je 20.4.2020 u poslovne knjige utvrdeno kako nisu ispunjenje obveze po računima koji su dospjevali od 7-11 mjeseca 2018 na naplatu i neki izmišljeni račun od 1 kn koji kao dospijeva 14.12.2019. na naplatu. I kad se sve zbroji to iznosi 1410 kn. Dalje datum ovrhe 19.10.2020., a ja to preuzeo 23.10.2020. Eh sada dal treba pisat datum preuzimanja ili koji?

 I još nešto pošto je to odvjetničko društvo u Osijeku,a ja živim u ZG, Na koji sud ću ići tamo u Osijek ili u Zagrebu?

I još jedno pitanje znate li možda kolko dana se čeka poziv na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da A1 igra prljavo i laže  i pokušava naplatit račune koji su plaćeni davno možda s mjesec 2 kasnjenja al su plaćeni. Ako je primjer dospjece bilo 14.11.2018 isti je placen 15.1.2019.  + na jednom stoji 10 mjesec /2018 278 kn a u ovrsi isti piše da je 300 kn i taj je placen 278 kn kako je stajalo . Mene zanima kome ja mogu tužiti A1 i koliko je to isplativo ? Radi tih njihovih namještanja i duševnih boli bi ih tužio druga stvar jel te dokaze o plaćajanju šaljem odvjetniku pa on šalje na sud ili njemu samo žalbu na njegovo riješe je o ovrsi a dokaze o uplatama nosim na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Benzin je napisao:

Eh sada dal treba pisat datum preuzimanja ili koji?

Ne trebate pisati datum preuzimanja, već pisanja prigovora.

, Benzin je napisao:

 I još nešto pošto je to odvjetničko društvo u Osijeku,a ja živim u ZG, Na koji sud ću ići tamo u Osijek ili u Zagrebu?

Zagreb.

, Benzin je napisao:

I još jedno pitanje znate li možda kolko dana se čeka poziv na sud?

Nema pravila, prvo se treba utvrditi kakav je prigovor i donijeti odluku o njemu...

prije 15 sati , Benzin je napisao:

Ako je primjer dospjece bilo 14.11.2018 isti je placen 15.1.2019.  + na jednom stoji 10 mjesec /2018 278 kn a u ovrsi isti piše da je 300 kn i taj je placen 278 kn kako je stajalo .

Niste pravovremeno platili, tako da ste ostali dužni kamate.

prije 15 sati , Benzin je napisao:

Mene zanima kome ja mogu tužiti A1 i koliko je to isplativo ?

Ne možete i nemate za što.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ne možete i nemate za što.

Uglavnom većina računa je plaćena,ali A1 pokušava duplu naplatu i 11 mjesec 2019 salje nekakvu kao kamatu od 1 kn i još lažiraju podatke ne znam što izvode ali 2019 piše da je dug 1409 što je nemoguće jer je pol toga bilo tada več plaćeno i sada s ovrhom opet navode račune koji su plaćeni. I to su uglavnom plaćeni mjesec poslje. I to je plaćeno možda s mjesec kašnjenja nakon dospijeća. Ako je dospijeće bilo 18.12.2018. račun je plaćen 10.1.2019. Pošto sam ja ne zaposlen račune nisam imao kako plaćati nego ih je tata plaćo kada bi mu sjela plaća. Konktretno zašto sam mislio tužiti zato jer pokušavaju duplu naplatu napravit. pa stres sa svime itd.

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Nema pravila, prvo se treba utvrditi kakav je prigovor i donijeti odluku o njemu...

prije 16 sati , Benzin je napisao:

Da li na sudu smiju biti prisutni roditelji?

Pošto si planiram odvjetnika uzet kolko bi me bila cirka troškovi suda i odvjetnika i tko ih snosi?

190883036_primjerprigovara.thumb.jpg.5b1800fbd126c74a3958606b5f131180.jpg

Ovo sam mislio slat ,a sada pošto mi je prvi put ne znam jel bi trebalo šta dodat izbacit . A tu desno je na kompjuteru moje ime i prezime,a na ovu crtu ispod sam se mislio potpisat s kemijskom  vlastoručno

I još nešto jel mogu ja slat preko pošte preporučeno s povratnicom ili da šaljem preko Liderexpressa? S obzirom da je javni bilježnik u ZG ,a  preko njih meni slao,pa sada ne znam jel ima kakve razlike?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija