Jump to content

maćeha


pupa30

Preporučene objave

Nakon majcine smrti, otac se ozenio drugi put. Sa macehom je u braku 10 godina i zbog nasih losih odnosa na nju je prepisao svu svoju imovinu. Ukljucujuci i kucu sa 3 etaze u kojoj zivi on sa njom, te ja sa svojom obitelji. Da li ja imam ikakva prava ili nas maceha ukoliko pozeli moze izbaciti iz kuce?! Sto nakon oceve smrti?

Unaprijed hvala

uređeno: od pupa30
dodatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , pupa30 je napisao:

Da li ja imam ikakva prava ili nas maceha ukoliko pozeli moze izbaciti iz kuce

Kao suposjednik nekretnine ste zaštićeni od maćehine samovlasti, odnosno nasilnog izbacivanja, no jasno da je takva zaštita  kratkog vijeka ukoliko se odluči da vas izbaci pravnim putem, a to znači tužbom. 

 

prije 9 sati , pupa30 je napisao:

Sto nakon oceve smrti

Ako je dotićna stekla imovinu darovanjem, sa uspjehom bi mogli tužbom potraživati nužni dio nasljedstva, a to znači polovinu od dijela koji bi vam inače pripadao na temelju zakonskog nasljeđivanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

prije 19 sati , pupa30 je napisao:

Nakon majcine smrti, otac se ozenio drugi put. Sa macehom je u braku 10 godina i zbog nasih losih odnosa na nju je prepisao svu svoju imovinu. Ukljucujuci i kucu sa 3 etaze u kojoj zivi on sa njom, te ja sa svojom obitelji. Da li ja imam ikakva prava ili nas maceha ukoliko pozeli moze izbaciti iz kuce?! Sto nakon oceve smrti?

Unaprijed hvala

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija