Jump to content

Ročište na sudu kod potvrde plana o skrbi


telesisija

Preporučene objave

Danas sam dobila izvješće s obveznog savjetovanja i uz rodne listove i plan skrbi sutra to šaljem na sud.

Međutim, muči me to što sud poziva na ročište.

Bivši se pravda da neće moći doći. Nije došao ni na obvezno savjetovanje, ali je dao suglasnost telefonski.

On u principu mene ovako kažnjava što sam ga izbacila iz stana. Njega nije briga kako ću se ja snaći s ovim.

Zanima me par stvari:

1 - koliko je u prosjeku potrebno sudu u Zagrebu da odgovori na zaprimljene papire

2 - što poduzimaju ako jedan roditelj ne dođe

3 - može li se i kod njih nekako obaviti ta suglasnost drugog roditelja telefonom

4 - što je uopće sljedeći korak ako on ne dođe ni na 1. ni 2. ni koliko već ročišta?

5 - koliko to sve traje?

uređeno: od telesisija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. nekoliko mjeseci

2. ako je uredno pozvan, ročište se može održati i bez njega.

3. zasad ne može, ali se uvode ročišta na daljinu zbog COVID-19

4. sud može bez njega.

5. nekoliko mjeseci, do pola godine, ovisno kod kojega suca dođe. Time da sam shvatila da je suprug potpisao plan zajedničke roditeljske skrbi koji samo treba potvrditi na sudu. Ako zapravo nije potpisao, onda i značajno dulje, jer je potrebno voditi cijeli postupak radi razvoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neke stvari su se brzo i drastično promijenile. Bivši je izveo scenu prilikom potpisivanja. Na koncu nije htio potpisati posljednji papir, zahtjev. Odlučila sam da ću tražiti samostalnu skrb. Tu ima elemenata da to mogu tražiti. Sad jedno banalno pitanje, u centru su mi dali opciju svog pravnika koji bi besplatno proveo sve, ali vjrv je s plaćenim privatnim pravnikom sve brže? Kroz koje vrijeme okvirno bih mogla dobiti rješenje sa suda ako 1) idem besplatnom, a 2) plaćenom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija