Jump to content

Odgovor na optužnicu i branitelj na teret proračuna


Klaritas

Preporučene objave

Dobro jutro svima. Stigla je optužnica i uputa o pravu na branitelja na teret proračuna. Kako nemam mogućnosti priuštiti si branitelja, želim iskoristiti to pravo. Rok za podnošenje zahtjeva je 8 dana. Rok za odgovor na optužnicu je također 8 dana. Voljela bih da mi odgovor sastavi branitelj jer ja ne znam kako. Kako postići to i koje su mi opcije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda morate brzo podnijeti zahtjev da Vam se dodijeli branitelj, zahtjev mora biti obrazložen i uz njega morate podnijeti dokaze o svom imovnom stanju, prihodi unutar godine dana, podaci o stanju računa u bankama, vlasništvu nekretnina, pokretnina i prava. Morate prikupiti barem pet-šest dokumenata u pet-šest institucija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Onda morate brzo podnijeti zahtjev da Vam se dodijeli branitelj, zahtjev mora biti obrazložen i uz njega morate podnijeti dokaze o svom imovnom stanju, prihodi unutar godine dana, podaci o stanju računa u bankama, vlasništvu nekretnina, pokretnina i prava. Morate prikupiti barem pet-šest dokumenata u pet-šest institucija.

Preko e-građani sam već odradila jedan dio papirologije. Imam i rješenje o besplatnoj pravnoj pomoći koje je izdao Ured državne uprave u veljači ove godine za potrebe drugog postupka. Mogu li to poslati? Uvažava li se? Zanima me i hoću li moći naknadno poslati odgovor na optužnicu, ako ne dobijem branitelja u roku od 8 dana, tj. hoću li moći tražiti vraćanje postupka u prijašnje stanje (mislim da se tako to zove)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne, besplatna pravna pomoć u građanskim stvarima nije ista stvar i neće Vam pomoći. Možete i naknadno poslati odgovor na optužnicu, sve dok sud nije donio rješenje o potvrđivanju optužnice.

Nisam se dobro izjasnila. U rješenju Ureda državne uprave stoje podaci o primanjima, nekretninama, pokretninama...sve što uprava provjerava po službenoj dužnosti, a sud to "ne može". Hoće li sud uvažiti te podatke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija