Jump to content

Ne placanje alimentacije


Aldolina

Preporučene objave

Postovani, imam sudsku presudu sa svim pravomoćnim i ovrsnim zigovima za placanje alimentacije od dana djetetovog rodenja. Dijete je staro 9 g ni jedne jedine lipe nije uplatio. Na fini je pokrenuta ovrha no i od toga nista jer doticni radi na crno. Na centru za socijalno je predan zahtjev za drzavnom alimentaciju i sad je to u postupku i cekam. Na centru su mi rekli da se obratim u Koturasku za besplatnog odvjetnika i da imam pravo potraziti od njegove majke alimentaciju. Koliko to mozda glupo zvucalo rekli su da imam pravo na to. Sad jel netko iso na taj nacin po djetetovog pravo i kakve su sanse? Kolko znam zena ima ovrhe, Al rekli su mi da je alimentacija prva na naplati, jel to vrijedi i u ovom slučaju? Mozda cu vam se cinit kao bescutna osoba sto na taj nacin idem ali to je dijetetovo pravo, jos je k tome dijete s posebnim potrebama tako da svaka kuna dobro dođe. Hvala na svakom savjetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, imate pravo tražiti uzdržavanje od bake ili djeda, ali prije svega trebate dokazati nemogućnost naplate od oca. Vi ste pokušali ovrhu na novčanim sredstvima preko Fine, ali ostaju i drugi predmeti i sredstva ovrhe kao što su nekretnine, pokretnine, auto..., pa je pitanje, da li bi se preko ovih predmeta i sredstava ovrhe mogli naplatiti?

Vezano za uzdržavanje od bake ili djeda, to je zaseban sudski postupak u kojemu se utvrđuje, da li su ispunjenje pretpostavke da su baka ili djed dužni uzdržavati unuče, te se utvrđuje da li su oni to u mogućnosti s obzirom na svoje financijske prilike i posebno se utvrđuje iznos koji su dužni plaćati (najčešće je ovaj iznos manji od iznosa kojega je bio dužan podmirivati roditelj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovani imam pravomocnu presudu opcinski građanski i kazneni sud za alimentaciju kcer ima 14 godina da neduljim neplaca nemamo odnos jer je otisao kad je bila beba...osim sto ima uvijet 1,10 mj za sveukupni dug ima i mj.iznos koji neplaca odv.kojeg sam imala kao da nista ucinio nije jer ovrhe po racunu nije bilo i pita me kako to nismo pokrenuli dakle necu puno..na probaciju se javljao prva 2 mj onda vise nije kad sam zvala zenu koja vodi slucaj kaue nakon 3 mj.oni salju dopis sudu a nakon 6 ako nema placanja sud automatski pokrece postupak...dakle on je do sad primao novac jer se kcer iz braka nakon mene naplacivala odlicno koliko sam povezala on kao kaze neradi ali na faceu vidim uzeo kafic...ureduje objavljuje i znam da zvuci smjesno ali meni nije 15.12 istice rok od 6 mj krsenja uvjetne kazne kako mi je rekla teta na probaciji jer zadnju ratu od jadnih 800 kn uplatio je u 5 mj.za kcer mustra je ismijava mi se ...a ja sam bespomocna jer neznam sta ucinit duzan je preko 65000 za kcer a neplaca ni osnovnu alimentaciju ali ni onu ispod zakon je kakav je neznam kako je moguce da covjek ima 2 djece sa 2 zene jedna uspije izvuc ovrhu po racunu djete ima 12 godina i prima u Zagrebu 2200 alimentaciju a drugo tj.moje je napustio kao bebu nemaju odnos nije kune isplatio na sudu su mu skinuli sve kamate kcer imq 14 god i neprima ni tih 8 0 0 kn jadnih da jadnije nemogu bit ...nerazumijem taj zakon nikako mi nije jasan...nikako bespomocna sam vec na rubu sloma zivavaca odvjetnika uzet danas je ovito igra na srecu pa ako imas srece...cekam 15.12 jer tada istice tih 6 mj.nisam pametna jel mi je uopce isplati sada uzeti odvjetnika ili sta ucinit ..novaca za bacanje nemam zadnji pravnik kojeg sam tu nasla odlicno me savjetovao sta ucinit sve ono sto odv.prije nije rekao ili se nije sjetio ucinit opet ponavljam dali se itko nasao u situaciji sta ucinit...dali pricekat neku odluku suda...ili trazit odvjetnika da se ranije prekine obustava uvjetne koju krsi trazit ovrhu po racunu po hitnosti ..kako ispitati opciju jer ocito radi na crno a svjesno vidim da ima financijskih sredstava koje javno djeli...pomoc savjet bilo kakav dobrodosao je 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovani 

Zanima me kome se obratit dalje ovako sad u 12 mj.je punih 6 mj.kako bivsi neplaca alimentaciju za kcer....teta na probaciji koja vodi slucaj nakon 3 mj.pisala je sudu i zvala me neki dan da do bivseg nemoze doc alu da se automatski pokrece postupak nakon punih 6 mj.jer ima uvijet za kaznenu prijavu koju uredno krsi svjesno dalje...dali da cekam poziv ako vec automatski sa probacije obavjestavaju sud ili da pokrenem sama postupak...jer mi je alim.800 kn za kcer 14 godina jer nema ovrhu na racunu moj bivsi odvjetnik nije smatrao da je potrebno da znam da se ovrha moze ucinit i jer 14 godina vodim bitku i dalje sam ovca dok se on po drustvenim mrezama hvali da je nezaposlen a otvara kafic,slavi..ide u toplice...sta da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Da li sada imate odvjetnika ili ste mu otkazali punomoć? 

Nemam ali nisam otkazala nista nego se necujemo uopce...nezelim da me vode ljudi koji smatraju da netrebam znat za ovrhu na racun koji smatra da je alim.od 800 kuna bolje i to nego nista i koji smatra da ga placam zato da sama zbrajam racunice za 14 god.i pokrenem ovrhu haaaa...sta kome kako nezelim placat takve ljude zar moram bit jedna od onih majki cije djete napuni 18 a ona bespomocna i dalje nije ucinila nista da kcer dobi sve sto zasluzuje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ako ne želite da Vas zastupa, tada mu trebate otkazati punomoć.

0tkazala sam ali me zanima sta sad dalje da ucinim gospoda sa probacije kaze da su krajem 10 mj.po sluzbenoj duznosti obavijestili opcinski i kazneni sud za krsenje dali da pricekam jos malo mislim sad ce 2 mj proc od toga bojim se da se nista nece ucinit za djete ono ce napunit 18 a ja sam bespomocna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija